Izglītība Talsi

2024. gada 7. septembrī Talsu 2. vidusskolā norisināsies konference vecākiem „Ceļā uz kopējiem mērķiem: Vecāki kā izglītības partneri, kuras mērķis ir stiprināt vecāku lomu izglītības procesā. Pasākums notiks no plkst. 10.00 līdz 13.30, un tajā aicināti piedalīties Talsu novada vecāki, vecvecāki, krustvecāki un citi interesenti.

Konferences atklās Uldis Katlaps, Talsu novada Izglītības pārvaldes vadītājs. Viņš arī uzstāsies ar prezentāciju par izglītības iestādes padomes lomu un vecāku iesaisti tajā.

Baiba Purlica, Talsu novada Izglītības pārvaldes izglītības darba speciāliste, stāstīs par pedagoģiski medicīniskās komisijas darbību un tās nozīmi bērnu atbalstā. Savukārt karjeras konsultante, sociālā pedagoģe un psiholoģijas skolotāja Agnese Metuzāle uzsvērs ārpusstundu aktivitāšu līdzsvara nozīmīgumu bērna interesēs un personības attīstībā.

Konferencē tiks vadītas divas izglītojošas lekcijas:

• Diāna Zande, psiholoģijas zinātņu doktore, kognitīvi biheiviorālā terapeite, supervizore un lektore, runās par to, kā veidot sekmīgu sadarbību starp vecākiem un pedagogiem pirmskolas mācību iestādē. Viņa skaidros pamata principus veiksmīgas sadarbības veidošanai un pārrunās, kāpēc sadarbība nereti neveidojas, kā arī apspriedīs jautājumus, kuri jārisina, lai nodrošinātu optimālu bērna attīstību un labklājību.
  • Līga Bērziņa, Uzvediba.lv vadītāja un biedrības Latvijas Autisma apvienība vadītāja, dalīsies zināšanās par to, kā mācīt bērnam laika izjūtu. Viņa izskaidros, kā laika izjūta ir saistīta ar spēju plānot un apzināties rīcības sekas, un kā šīs prasmes trūkums var ietekmēt bērna pašapziņu un veiksmīgu izaugsmi.

Pēc lekcijām sekos 8 dažādas darbnīcas (dažādos izglītības posmos, sākot no pirmsskolas līdz pat vidusskolai), kurās vecāki varēs gūt praktiskus padomus un iesaistīties diskusijās par bērnu izglītību un attīstību.

Šī konference ir lieliska iespēja vecākiem un citiem interesentiem ne tikai iegūt jaunas zināšanas un praktiskus padomus, bet arī stiprināt saikni ar izglītības iestādēm, lai kopīgi veicinātu bērnu izaugsmi un labklājību.

Lai piedalītos konferencē, reģistrējieties šeit: https://ej.uz/2024konference