Mērsrags
Fēru salu ainava

No 24. līdz 28. septembrim Mērsraga vidusskolas pārstāves piedalījās Nordplus apmaiņas programmā „Look around you!” (Nr. NPJR-2023/10017- „Playful Learning experience) Fēru salās, projekta vadītāja – Zane Alkšbirze.

Mērsraga vidusskolas skolotājas Elīna Rožkalne-Misiķe un Annija Pallo, kā arī skolas lietvede Vivita Ozoliņa pārstāvēja Latviju un piedalījās skolu apmeklējumos, vērojot mācību stundas fēru un angļu valodā. Bija iespēja redzēt telpu iekārtojumu, iepazīties ar atbalsta personāla uzdevumiem, iepazīties ar skolēniem un redzēt, kā notiek mācības tur.

Elīnai un Annija bija iespēja arī vadīt kādu angļu valodas stundu, izmantojot aktivitātes un vienkāršas spēles, lai skolēni mācītos atcerēties ķermeņu daļu, dzīvnieku, augļu, dārzeņu un citus nosaukumus. Skolēniem bija iespēja aktīvi darboties, savstarpēji sacensties un apgūt vārdus angļu valodā.

Esot Fēru salās, projekta dalībniecēm bija iespēja baudīt skaistos dabas skatus, redzēt ūdenskritumus, kalnus un vietējos dzīvniekus. Bija iespēja braukt cauri tuneļiem, kas atrodas zem okeāna, apskatīt nacionālo Fēru salu muzeju, uzzināt salu vēsturi, baudīt mākslu Nacionālajā mākslas muzejā un būt sadraudzībā ar dāņu un fēru skolotājiem.

„Otrais vakars Fēru salās bija īpašs, jo kopīgi gatavojām vakariņas. Vakariņojām mūsu „mājiņā“, kur nakšņojām kopā ar dāņu skolotājām. Šajās vakariņās vairāk varējām uzzināt par dāņu skolām un par viņu skolu sistēmu. Tāpat arī mums bija iespēja pastāstīt par Latviju, iepazīstināt ar mūsu tradīcijām, piemēram, Dziesmu un deju svētkiem, atskaņojot šī gada koncertu ierakstus. Pārējās dienās baudījām skaisto dabu, devāmies pieredzes apmaiņa uz divām skolām un vadījām angļu valodas stundu 5. klasei, arī šī bija laba mācība, atceras skolotāja Annija Pallo. 

„Kad pirmo reizi kaut kur dodies projekta ietvaros, sākotnējo satraukumu par nezināmo nomaina skats, tikko ielidojot Fēru salu lidostā. Skats ir fantastisks, it kā skatītos pārraidi par dabu televīzijā. Iepazīstot skolu, tās mācību metodes, tradīcijas, ir lietas un ieradumi, ko vēlētos pilnveidot un pielietot savā darbā. Skolā valda brīva atmosfēra, saskaņā ar noteikumiem, ko visi ievēro. Mums bija iespēja vadīt angļu valodas stundu, pielietojot spēli kā mācību metodi. Bija prieks, ka skolēni aktīvi piedalījās mūsu piedāvātajās aktivitātēs. Tā mums bija neatkārtojama pieredze kā skolotājām. Skolas administrācija bija draudzīga, iepazīstināja mūs ar nacionālajiem ēdieniem. Dabas nepieradinātais skaistums un mainība paliks mūsu atmiņā, atmiņās dalās skolotāja Elīna Rožkalne-Misiķe.

„Šis lidojums nāca negaidīti tāpat kā kompānija, ar kuru bija jālido. Savu mīļo pamudinātas piekritām šim piedzīvojumam un to nemaz nenožēlojam. Nonācām pavisam citā vidē, katru dienu mainīgā un neparedzamā. Vietā, kuru vietējie raksturo kā „varbūt zemi. Varbūt rīt līs, varbūt nelīs, varbūt varēsim redzēt kalnu, varbūt ne, varbūt rīt brauksim, varbūt nebrauksim utt. Ja arī bija daudz neparedzamā, tad par uzņemšanu un viesmīlību gan nevarēja sūdzēties, zinājām un jutām, ka mūs gaida. Esam pateicīgas organizatoriem, bet vislielākais paldies jāsaka Zanei Alkšbirzei par iespēju redzēt kaut ko, kas šķiet pilnīgi nereāls un to piedzīvot kopā ar it kā svešiem cilvēkiem, kuri tagad ir iepazīti un patiesībā ir tik sirsnīgi, mīļi un cilvēcīgi, iespaidos dalījās lietvede Vivita Ozoliņa.

Paldies projekta „Nordplus” vadītājiem Zanei Alkšbirzei un Oddmar Ravnsfjall!

Nordplus logo