Uzņēmējdarbība

Talsu novada pašvaldība jau vairākus gadus organizē uzņēmējdarbības projektu konkursu „Dari Talsu novadam”. Šogad finansiāls atbalsts piešķirts četriem uzņēmējiem.

Projektu pieteikumus bija iesnieguši astoņi pretendenti, bet, izvērtējot to atbilstību noteiktajiem administratīvajiem un kvalitatīvajiem kritērijiem, pašvaldības līdzfinansējums tika piešķirts četriem iesniedzējiem. Kopumā četru projektu realizēšanai piešķirti līdzekļi 8583,58 eiro apmērā.

Pašvaldības finansējums piešķirts Evitai Šmithenai, SIA „Kaltenes Ausekļi”, Karīnai Leinbergai-Lembergai un SIA „Latsketch”. E. Šmithena ir mājražotāja un pirtniece, zīmola „SunLap/Saules klēpis” izveidotāja, viņa projekta konkursā iegūto finansējumu izmantos radošās darbnīcas – veikala izveidei Talsu vecpilsētā, kur varēs iegādāties Evitas radīto produkciju.

SIA „Kaltenes Ausekļi” ir tūrisma uzņēmums, kas plāno sniegt autentisku un kvalitatīvu īslaicīgās izmitināšanas pakalpojumu. Saņemto atbalstu uzņēmums ieguldīs ūdens piegādes un kanalizācijas sistēmas izveidē un veļas mazgāšanas iespēju nodrošināšanā.

K. Leinberga-Lemberga vēlas attīstīt savu biznesa ideju par dažādu priekšautu šūšanu un piesaistījusi pašvaldības finansējumu, lai izveidotu kvalitatīvu, pamata produktu paraugu un mārketinga instrumentu bāzi darbības uzsākšanai.

SIA „Latsketch”, kas ir neliels kokapstrādes uzņēmums, pašvaldības piešķirto finansējumu izmantos kravas piekabes iegādei, lai uzņēmums pats varētu nodrošināt izejmateriālu un gatavās produkcijas transportēšanu.

Konkurss „Dari Talsu novadam” ieviests, lai veicinātu Talsu novada ilgtspējīgu attīstību, sekmējot esošo un jauno uzņēmēju attīstību un veicinot fizisku personu iesaistīšanos uzņēmējdarbībā. Maksimālā viena projekta atbalsta summa ir 3000 eiro, ko atļauts ieguldīt iekārtu, instrumentu, IT risinājumu iegādē un izstrādē, inženierkomunikāciju izbūvē, zīmola, produkcijas izstrādē, specifiska rakstura darbaspēka apmācībās, telpu aprīkojumā un inventāra iegādē, ražošanas ēku būvniecībā, sertifikātu un standartu ieviešanā.