Novadā

Ceļa pamatnei atkūstot un pārmitrinoties, grants seguma ceļu nestspēja būtiski samazinās, kas būtiski ietekmē grants ceļu kvalitāti. Lai novērstu ceļu sabrukumu, Talsu novada pašvaldības teritorijā uz vairākiem grants ceļiem tiek ieviesti pagaidu satiksmes ierobežojumi, liedzot pārvietošanās tiesības lielgabarīta un smagsvara transportlīdzekļiem.

Mainīgu laika apstākļu ietekmē, kad sals mijas ar atkusni, gaisa temperatūrai svārstoties ap nulli un regulāri līstot, autoceļos ar grants segumu strauji veidojas dziļas bedres un rises, ceļus klāj iesēdumi un dubļi. Uzbraucot uz pārmitrināta, nestspēju zaudējuša ceļa ar smago uzturēšanas tehniku, grants ceļu var sabojāt vēl vairāk. Lai apturētu šo ceļu tehniskā stāvokļa pasliktināšanos, tiek ieviesti transportlīdzekļu atļautās masas ierobežojumi, kuri tiks noņemti, iestājoties pastāvīgiem ziemas laika apstākļiem, kad ceļi sasals vai apžūs un kļūs izturīgi. Šāda prakse ir vispāratzīta un to īsteno arī citās valstīs ar līdzīgiem klimatiskiem apstākļiem.

Aizliegums attiecas uz visām juridiskām un fiziskām personām, kuru transportlīdzekļiem vai to sastāviem pilna masa pārsniedz septiņas tonnas (piemēram, apaļkoku un šķeldas pārvadātāju transportam).

Lai veiktu pārvadājumus pa pašvaldībai piederošiem autoceļiem un ielām ar tādiem transportlīdzekļiem vai to sastāviem, kuru gabarīti, faktiskā masa vai ass slodze pārsniedz normatīvajos aktos noteiktos pieļaujamos lielumus, nepieciešams saņemt lielgabarīta un smagsvara saskaņojumu Ministra kabineta noteikumos Nr. 343 „Noteikumi par lielgabarīta un smagsvara pārvadājumiem” noteiktajā kārtībā.

Atgādinām, ka masas ierobežojumu laikā netiek izsniegtas nekādas speciālas atļaujas kravu pārvadājumiem un visiem satiksmes dalībniekiem ir jāievēro ceļu satiksmes noteikumi, tostarp arī transporta masu ierobežojošās zīmes.

Atbilstoši normatīviem, neievērojot masas ierobežojumu zīmes, var braukt tikai operatīvie transportlīdzekļi, Ceļu satiksmes drošības direkcijā reģistrētie svaigpiena transportlīdzekļi, sabiedriskais transports un transportlīdzekļi, kas veic kritušu lopu izvešanu.

Ceļu transporta masas ierobežojumi tiek ieviesti un atcelti pēc katra konkrētā ceļa faktiskā stāvokļa un iespējamo bojājumu izvērtēšanas. Vairāk informācijas pie Talsu novada pagastu un pilsētu pārvalžu vadītājiem/-ām.

Informējam, ka kvalitatīvus grants ceļu uzturēšanas darbus būs iespējams veikt tikai tad, kad ceļu konstrukcija būs apžuvusi.

Aicinām autopārvadātājus rēķināties ar šiem pagaidu ierobežojumiem un ievērot tos!

Vienlaikus aicinām iedzīvotājus būt vērīgiem un informēt Talsu novada pagastu un pilsētu pārvalžu vadītājus gadījumos, ja tiek apzināti grants ceļu bojājumi, kurus izraisījusi neatļauta transporta kustība. Valsts policijai ir tiesības sodīt katru šādu gadījumu ar naudas sodu.

Renāte Freiberga