Novadā
att

18. martā Talsos viesojās Dienvidkurzemes novada domes un Grobiņas uzņēmēju biedrības pārstāvji, lai iepazītos ar Talsu novada domes un Talsu Komersantu kluba pārstāvjiem, uzņēmējdarbības vidi kopumā, veidotu ciešākas sadarbības saites, kā arī iedvesmotos no pašu uzņēmēju un arī pašvaldību pieredzes stāstiem par izaugsmi, pieredzi, iespēju izmantošanu un ieguvumiem.

Lai savstarpēji iepazītos un gūtu noderīgu informāciju par uzņēmējdarbības vidi, Talsu novadā ieradās delegācija deviņu cilvēku sastāvā – Dienvidkurzemes novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols, pašvaldības administrācijas pārstāvji no Attīstības un uzņēmējdarbības daļas, kā arī visdažādāko uzņēmējdarbības nozaru biedri no Grobiņas uzņēmēju kluba.

Lai arī katrs novads ir unikāls ar saviem iedzīvotājiem, uzņēmējiem, izaicinājumiem un veiksmes stāstiem, tieši sadarbība, sarunas, ieteikumi un dalīšanās pieredzē ir ļoti nozīmīga. Visos reģionos sadarbība starp uzņēmējiem un pašvaldībām notiek, atšķiras tikai mehānismi kādā veidā.

Vizīte sākās Talsu novada domē, kur abu pušu pārstāvji savstarpēji iepazinās un pārrunāja uzņēmējdarbības jautājumus. Lai apskatītu Talsu novada uzņēmēju plašo darbības spektru, Talsu novada domes priekšsēdētāja Sandra Pētersone prezentācijā pastāstīja par paveikto novada attīstībā un piedāvāja viesiem ielūkoties lielāko novada uzņēmumu darbībā. Tāpat Talsu Komersantu kluba valdes priekšsēdētājs Kaspars Eihe sniedza informāciju par uzņēmēju un pašvaldības sadarbību un pieejamo atbalstu jaunajiem uzņēmējiem.

„Uzņēmējam ir svarīgi veidot drošu darba vidi un labus darba apstākļus, bet, lai uzņēmējs šeit gribētu strādāt, pašvaldībai jau savlaikus jāparūpējas par atbilstošu mikroklimatu. Jābūt gan uzņēmēju, gan pašvaldības ieinteresētībai sadarboties, spējai paraudzīties no novada kopējās attīstības skatu punkta. Jo lielāka būs savstarpējā sinerģija, jo kopumā būs lielāka efektivitāte  un novada attīstība kopumā,” pārliecināts ir K. Eihe.

Lai iedvesmas stāsti klātesošos iedvesmotu vēl sparīgāk, viesi vizītes laikā apciemoja arī dažus no novada uzņēmumiem.

Tikšanās noslēgumā dalībnieki arī vienojās, ka Talsu Komersantu kluba pārstāvji jau tuvākajā laikā dosies vizītē uz Grobiņu, jo tikai organizējot šāda veida pieredzes apmaiņas pasākumus, interesenti var apspriest aktuālus uzņēmējdarbības jautājumus, domāt par kopīgiem sadarbības projektiem un dažādu ideju īstenošanu.

Renāte Freiberga