Maijā HIV profilakses punkti visā Latvijā iesaistīsies Eiropas testēšanas nedēļas aktivitātēs, lai veicinātu Latvijas iedzīvotāju izpratni par HIV un hepatītu testu veikšanas nepieciešamību un savlaicīgas infekcijas atklāšanas nozīmi.

HIV profilakses punkti speciāli šim notikumam paplašinājuši savu ikdienas darbību, organizējot izbraukuma testēšanas aktivitātes.

Testēšanas nedēļas mērķis ir veicināt iedzīvotāju izpratni par HIV un B, C hepatītu testēšanas nepieciešamību, testu veikšanu un savlaicīgas infekcijas atklāšanas nozīmi. Ir svarīgi šos infekciju gadījumus atklāt agrīni un savlaicīgi uzsākt ārstēšanu, kas ne vien ievērojami uzlabo pacienta dzīvildzi un dzīves kvalitāti, bet arī novērš infekcijas tālāku izplatīšanos.

Eksprestesta veikšanai tiek paņemti pāris pilienu asiņu no pirksta un 20 minūšu laikā var saņemt testa rezultātu.

Testu veikšana punktos ir bezmaksas, anonīma un konfidenciāla, turklāt apmeklētājs pirms un pēc testa veikšanas saņem speciālista konsultāciju.

Talsu novadā eksprestestus, iepriekš piesakoties, var veikt Atkarību profilakses punktā „Zvirgzdu pansija” Zvirgzdos.

Atrodi sev tuvāko HIV profilakses punktu Slimības profilakses un kontroles centra mājas lapā www.spkc.gov.lv , papildus informācija: pasts@spkc.gov.lv

Izbraukuma testēšana Talsu novadā:

• 14. maijā 9.30–12.00 Kolkas pagasta pārvaldē;
  • 15. maijā 9.00–12.00 Valdemārpils pilsētas un Ārlavas pagasta pārvaldē;
  • 20. maijā 9.00–12.00 Dundagā Sociālā dienesta attālinātais klientu pieņemšanas punkts Bānīša ielā 4.
  • 21. maijā 9.00–12.00 Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvaldē;
  • 28. maijā 9.30–12.00 Rojā Sociālā dienesta attālinātais klientu pieņemšanas punkts Celtnieku ielā 6

Pieteikšanās un papildu informācija: Talsu novada Sociālā dienesta atkarību speciāliste Evelīna Zunde, tālrunis 20228756, e-pasts: evelina.zunde@talsi.lv

Iespēja veikt HIV un hepatītu testu bez maksas