Novadā

Lai taupītu resursus un ieviestu dabai draudzīgus, uz ilgtspēju vērstus ieradumus, pagājušā gada septembrī pašvaldība izdeva rīkojumu par elektroenerģijas taupīšanu, kurā cita starpā tika noteikts, ka par ietaupīto finansējumu desmit visvairāk ietaupījušās iestādes varēs iegādāties LED apgaismojumu. Iestādēs turpinās pakāpeniski apgaismojuma nomaiņas darbi, un līdz gada beigām desmit visvairāk ietaupījušās iestādes tam veltīto finansējumu būs apguvušas.

Visām pašvaldības iestādēm tika uzdots pārskatīt un izvērtēt visa veida elektroenerģijas patēriņu gan iekštelpās, gan āra teritorijā un 2022. gada septembra, oktobra, novembra un decembra mēnešos veikt darbības, lai samazinātu elektroenerģijas patēriņu par vismaz 15 % salīdzinājumā ar 2021. gada patēriņu attiecīgajā periodā. Iestādēm ar procentuāli lielāko elektroenerģijas ietaupījumu mēnesī, puse no ietaupītā finansējuma tiek novirzīta apgaismes ķermeņu nomaiņai uz LED apgaismojumu. Veikts elektroenerģijas patēriņa izvērtējums, nosakot procentuāli lielāko elektroenerģijas ietaupījumu, aprēķinot summu, kura novirzāma apgaismes ķermeņu nomaiņai.

Apgaismojums tiks nomainīts pašvaldības iestādēs, kurām izveidojies lielākais elektronenerģijas ietaupījums: Valdemārpils pilsētas un Ārlavas pagasta pārvaldei, Rojas pagasta pārvaldei, Mērsraga pagasta pārvaldei, Vandzenes pagasta pārvaldei, Lubes pagasta pārvaldei, pirmsskolas izglītības iestādei „Sprīdītis”, Ķūļciema pagasta pārvaldei, Dundagas pagasta pārvaldei, Laidzes pagasta pārvaldei un Dundagas vidusskolai.

Apgaismojuma maiņai piešķirts finansējums 14 841,38 eiro, kas ir 50% no elektroenerģijas patēriņa ietaupījuma 2022. gada 4 mēnešos, un tas paredzēts no pašvaldības budžeta programmas Dabas resursu nodokļa Vides aizsardzības fonda līdzekļiem.