Novadā

Lai pašvaldība samazinātu budžeta izdevumus nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksāšanas paziņojuma sagatavošanā un nosūtīšanā pa pastu fiziskām personām, aicinām iedzīvotājus izmantot iespēju to saņemt elektroniski e-pastā.

NĪN maksāšanas paziņojuma sagatavošana un nosūtīšana pa pastu fiziskām personām Latvijas pašvaldībām gadā izmaksā vairāk nekā miljonu eiro, liecina veiktie aprēķini. Šo summu katru gadu varētu ietaupīt pašvaldību budžetā un izmantot lietderīgāk, ja vismaz 80% nekustamā īpašuma nodokļa maksātāju – fizisko personu – pieteiktos maksāšanas paziņojuma saņemšanai elektroniski

Lai to mainītu, ikvienam iedzīvotājam – NĪN maksātājam – ir iespējams pieteikumu ērti aizpildīt elektroniski trīs soļos:

1. Nekustamā īpašuma īpašniekam portālā www.epakalpojumi.lv nepieciešams autentificēties izmantojot interneta bankas vai e-paraksta autentifikācijas rīku.
  2. Sadaļā „Nekustamais īpašums” à „E-pasta un SMS pieteikums” nepieciešams norādīt pašvaldību, e-pasta adresi un mobilā tālruņa numuru. Norādot mobilā tālruņa numuru, ir iespējams pieteikties SMS atgādinājumiem par NĪN samaksas termiņa tuvošanos.
  3. Apstiprināt ievadītās e-pasta adreses pareizību, atverot saiti saņemtajā e-pasta adreses apstiprināšanas paziņojumā.

Svarīgi! Ja iedzīvotājs aktivizē Latvijas valsts oficiālo e-adresi, tad papildu darbības nav jāveic un pašvaldība automātiski NĪN MP nosūta uz iedzīvotāja e-adresi.

Ja iedzīvotājiem nav iespējams elektroniski aizpildīt pieteikumu, aicinām to izdarīt Apmeklētāju pieņemšanas centrā Kareivju ielā 7, Talsos.

Taupīsim resursus un domāsim zaļi!