Novadā

30. martā Talsu novada dome, apstiprinot saistošos noteikumus „Talsu novada pašvaldības nolikums” noteica izmaiņas līdzšinējās domes izveidotajās komitejās, apvienojot vienā Izglītības, sociālo un veselības jautājumu un Kultūras, sporta un tūrisma jautājumu komiteju. 27. aprīlī Talsu novada dome ievēlēja jaunās komitejas – Sociālo, izglītības, kultūras un sporta jautājumu – sastāvu.

Sociālo, izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sastāvā strādās desmit deputāti: Sandra Pētersone, Gundars Sebris, Andis Āboliņš, Dainis Karols, Ilva Norenberga, Antra Grūbe, Kalvis Kalniņš, Ieva Brūna, Andra Grīvāne un Oļegs Solovjovs.

Līdzšinējās Izglītības, sociālo un veselības jautājumu un Kultūras, sporta un tūrisma jautājumu komitejas tika apvienotas vienā, lai padarītu efektīvāku domes deputātu darbu. Apstiprinot pašvaldības nolikumu, Talsu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aldis Pinkens pamatoja: „Līdzšinējā pieredze rāda, ka katrā no šī brīža komitejām skatāmo jautājumu ir salīdzinoši maz, lai tās būtu lietderīgi sasaukt atsevišķi, katru savā dienā. Tā nav optimāla darba organizācija – sasaukt komitejas, kas sastāv no desmit deputātiem, sēdi tikai dažu uz jomu attiecināmu jautājumu mēnesī dēļ, tāpēc esam izvēlējušies izglītības, sociālo, kultūras, sporta un tamlīdzīgu jautājumu domes lēmumu projektu izskatīšanu turpmāk veikt vienā komitejā. Šāds domes darba modelis dotu zināmu līdzekļu ekonomiju un mazinātu administratīvo slogu.”

Paredzēts, ka Sociālo, izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas notiks katra mēneša otrajā trešdienā 9.00. Attīstības komitejas (iepriekš – Tautsaimniecības komiteja) katra mēneša otrajā ceturtdienā 9.00, bet Finanšu komitejas sēdes notiks katra mēneša trešajā trešdienā 9.00. Savukārt domes kārtējā sēde tiks sasaukta kā līdz šim katra mēneša ceturtajā ceturtdienā 9.00.