Novadā

(Ziņa papildināta ar pēdējo rindkopu). Talsu novada pašvaldībā vēršas iedzīvotāji, jautājot, vai pilsētu un pagastu kapsētās tiks organizēti īpaši Mirušo piemiņas dienas pasākumi. Aptaujājot pilsētu un pagastu pārvaldes, visi norāda, ka atsevišķi pasākumi šajā dienā netiks organizēti.

Mirušo piemiņas diena jeb Svecīšu vakars ir svētku diena, kas ieviesta kristīgajā baznīcā, lai īpaši atcerētos un Dieva priekšā pieminētu aizgājējus. Tā tiek atzīmēta 20. novembrī, aicinot tuviniekus atcerēties aizgājējus, kapsētās noliekot iedegtas svecītes. Ja agrāk Talsu novada pilsētu un pagastu kapsētās tika organizēti atsevišķi Mirušo piemiņas dienas pasākumi, tad pēdējos gados šī tradīcija ir zudusi zemā apmeklētāju skaita dēļ.

Aicinām 20. novembrī, Mirušo piemiņas dienā, iedegt pie savu aizgājušo tuvinieku kapu kopiņām svecītes, tā godājot to piemiņu!

Ņemot vērā aktuālo informāciju, tad Mirušo piemiņas dienas dievkalpojums tiks rīkots 20. novembrī plkst. 13.00 Ķūļciema kapsētās, Valdemārpils pilsētas kapsētās piemiņas pasākums paredzēts plkst. 16.00. Mērsraga Evaņģēliski luteriskā baznīca 13. un 20. novembrī rīko Mirušo piemiņas dienas dievkalpojumu baznīcā.