Novadā

Laikā no 01.05.2022. līdz 30.09.2022. Talsu novada pašvaldībā piekrastes pagastos tika īstenots projekts „Piekrastes apsaimniekošanas praktisko aktivitāšu realizēšana”. Projektā izvirzītais mērķis – īstenot Baltijas jūras piekrastes joslas apsaimniekošanu, nodrošinot tajā labu vides kvalitāti iedzīvotājiem, atpūtniekiem, tūristiem kvalitatīvu, tīru, drošu vidi un pludmales pieejamību, kā arī veicināt bioloģiskās daudzveidības saglabāšanos.

Noslēdzoties Latvijas vides aizsardzības fonda finansētā nacionālas nozīmes projekta „Piekrastes apsaimniekošanas praktisko aktivizēšanu realizēšana” īstenošanai, sasniegti apakšprojektā izvirzītie sasniedzamie rezultāti. Pludmales aktīvajā apmeklētāju sezonā nodrošināta sakopta un apsaimniekota pludmale 85 km garā joslā Kolkas, Mērsraga un Rojas pagastos. Minētajos pagastos tika nodrošināta regulāra pludmales joslas uzkopšana 2 reizes nedēļā. Projekta īstenošanas laikā no 01.05.2022. līdz 30.09.2022. savākti un utilizēti pludmalē izskalotie mirušie dzīvnieki, kā arī samazināta ietekme uz piekrastes dabas vērtībām, samazināts piesārņojums un saudzēta kāpu josla. Vasaras sezonas laikā pašvaldība veica pludmales apsaimniekošanas pasākumus, kuros ietilpa gan cilvēku atstāto, gan no jūras izskaloto atkritumu vākšana, kā arī regulāri tika veikta biotualešu uzkopšana pie pludmales un iztukšoti atkritumu konteineri.
Projekta kopējās izmaksas pludmales apsaimniekošanas nodrošināšanai tika plānotas 30 146,00 eiro apmērā, taču saskaņā ar faktiski veiktajiem pasākumiem un iesniegtajiem maksājumu dokumentiem, izmaksas ir mazākas.

Helēna Skuja,
Talsu novada pašvaldības
Attīstības plānošanas un projektu vadības nodaļas
Projektu koordinatore