Izglītība Kolka Kultūra Talsi Valdgale
Izmaiņas Talsu Kultūras centra, Kolkas pagasta pārvaldes un Pūņu pamatskolas vadībā

30. maija Talsu novada pašvaldības domes sēdē tika izskatīti lēmumprojekti par Daces Obodovskas atbrīvošanu no Talsu Kultūras centra direktores amata, Jura Orinska atbrīvošanu no Kolkas pagasta pārvaldes vadītāja amata un Montas Jēkabsones atbrīvošanu no Pūņu pamatskolas direktores amata.

• Talsu Kultūras centra vadītājas amatu atstāj Dace Obodovska

Talsu novada Kultūras centra direktore Dace Obodovska amatā ir kopš 2018. gada. Šajā laikā izdevies realizēt vērienīgus kultūras pasākumus, īstenot radošas ieceres un stiprināt Talsu pilsētas identitāti. Daces Obodovskas vadībā Talsu Tautas nams no struktūrvienības attīstījās par iestādi.

Dace Obodovska izsaka pateicību par amatā nostrādāto laiku: „Esmu priecīga par uzticību un iespēju realizēt gan vairākas radošās ieceres, gan īstenot būtiskas strukturālās pārmaiņas. Vislielāko paldies saku Talsu Kultūras centra komandai! Darbs bijis patiesi aizraujošs, šie seši gadi Talsu novada kultūras dzīvē ir bijuši interesanti un spraigi, taču ir pienācis laiks pārmaiņām.”

Darba attiecības ar Daci Obodovsku tiks noslēgtas 2024. gada 31. maijā. Talsu Kultūras centra vadītāja amata konkurss noslēdzās 24. maijā un šobrīd notiek kandidātu izvērtēšana.

• Juris Orinskis pārtrauc darbu Kolkas pagasta pārvaldē

„Vēlos ikvienam pateikties par sadarbību. Šobrīd „Mazirbes skolā” ir visas nepieciešamās atļaujas un sakārtota materiāltehniskā bāze, lai lībiešu bērnu un jauniešu vasaras skolas „Mierlinkizt” nometne varētu notikt. Tiesa, pašlaik paliek neuzbūvēta Pitraga upes caurteka, taču ir visas nepieciešamās atļaujas un saskaņojumi. Plānā ir izsludināt iepirkumu, kas attiecīgi tālāk virzītos uz projektēšanu un būvniecību,” informē Juris Orinskis, kurš ir Kolkas pagasta pārvaldes vadītājs kopš 2021. gada.

Darba attiecības ar Juri Orinski tiks pārtrauktas 2024. gada 31. maijā. Jau vēstījam, ka Talsu novada pašvaldība sāks pilsētu un pagastu pārvalžu reorganizāciju, līdz ar to plāns paredz Rojas apvienības pārvaldes izveidi, kurā ietilps gan Kolkas, gan Rojas pagasts. Reorganizāciju plānots pabeigt līdz 31. augustam, un jaunizveidotā iestāde darbu varētu sākt 1. septembrī.

• Darba attiecības beidz Pūņu pamatskolas direktore Monta Jēkabsone

„Paldies Talsu novada pašvaldībai, ka uzticēja man vadīt Pūņu pamatskolu visus šos gadus. Ir skumji, ka mana skola vairs nav tik liela kā bija, kad atnācu šeit strādāt, taču ļoti ceru, ka pašvaldība saglabās skolu daudzus gadus un nodrošinās skolēniem izglītību pēc iespējas tuvāk mājām. Pateicos pašvaldības darbiniekiem, kuri neatteica padomus un palīdzību, kad tā bija nepieciešama. Protams, esmu ļoti pateicīga visjaukākajam kolektīvam par kopā būšanu ikdienas gaitās. Es novēlu pašvaldībai atrast pareizos ceļus, lai nonāktu pie pozitīva iznākuma un Talsu novads varētu atgriezties pie sava varenuma un spožuma,” pateicībā dalās Monta Jēkabsone.

Informējam, ka Talsu novada pašvaldība šī gada 10. maijā saņēma Pūņu pamatskolas direktores Montas Jēkabsones iesniegumu ar lūgumu atbrīvot viņu no Pūņu pamatskolas direktora amata ar 2024. gada 25. jūniju, savstarpēji vienojoties.

Talsu novada pašvaldība saka paldies par ieguldīto laiku, darbu, atbildību, enerģiju, rūpēm un vēl lielus panākumus tālākajā karjerā!