Novadā

22. maija Talsu novada pašvaldības domes sēdē tika skatīts lēmumprojekts par Ivara Haselbauma atbrīvošanu no Talsu novada pašvaldības izpilddirektora amata un par kandidātu atlasi uz Talsu novada pašvaldības izpilddirektora un  izpilddirektora vietnieka administratīvajos un finanšu jautājumos amatiem.

14. maijā tika saņemts I. Haselbauma iesniegums ar lūgumu darba tiesiskās attiecības izbeigt 24. maijā, izpilddirektora amatu viņš ieņem kopš 2022. gada nogales. Desmit deputātiem balsojot „par”, diviem deputātiem balsojot „pret” un diviem deputātiem atturoties, šis lēmumprojekts tika atbalstīts.

Domes sēdē skatīti un pieņemti lēmumprojekti par pašvaldības izpilddirektora un izpilddirektora vietnieka administratīvajos un finanšu jautājumos izraudzīšanos atklātā konkursā, izveidojot konkursa komisiju un nosakot vērtēšanas kārtību un kritērijus, tostarp kandidāta izglītības, iepriekšējās darba pieredzes un kompetences prasības.

Savukārt darba attiecības 22. aprīlī pēc Darba likuma 100. panta piektās daļas izbeidza Ieva Krēķe, kura ieņēma Talsu novada izpilddirektora vietnieces administratīvajos un finanšu jautājumos amatu.