Novadā

30. jūnijā notika Talsu novada domes sēde. Tajā, kā jau ierasts, pārskatu par padarīto sniedza arī Talsu novada pašvaldības izpilddirektore Ieva Krēķe. Viņa informēja par pašvaldības paveikto un domes lēmumu izpildes gaitu. Talsu novada pašvaldības administrācija nodrošina ne tikai ikdienas darbu izpildi, bet arī iesaistās dažādos papildu darbos, lai nodrošinātu iedzīvotājiem nepieciešamo atbalstu.

Pārskata periodā dome pieņēmusi 79 lēmumus, pieņemtie lēmumi tiek piemēroti nodaļu un iestāžu darbā, kā arī par lēmumu pieņemšanu informēti iesniedzēji  – gan fiziskas, gan juridiskas personas. Līdz 30.06.2022. domē pieņemti 269 lēmumi. Daudzu lēmumu izpildei nepieciešams ilgāks izpildes termiņš, kas saistīts ar vairākām veicamajām darbībām un lēmuma izpildes sarežģītības pakāpi, piemēram, lēmumu izpilde par nekustamo īpašumu atsavināšanu, dažādu projektu realizāciju, kā arī, saistošo noteikumu saskaņošana ar atbildīgajām institūcijām. Tā, piemēram, Talsu novada domes 26. maija sēdē pieņemti kopumā 12 lēmumi par īpašumu nodošanu atsavināšanai, nomas izsoles noteikumu apstiprināšanu.

Jūnijā pašvaldības Centrālajā administrācijā un iestādēs noritēja darbs pie Talsu novada pašvaldības 2021.gada publiskā pārskata sagatavošanas, kura izstrādei nepieciešama liela nodaļu un iestāžu iesaiste informācijas sniegšanā. Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 413 “Noteikumi par gada publiskajiem pārskatiem” pārskatā jānodrošina sasniegto rezultātu salīdzinājums ar attīstības plānošanas dokumentos un politisko vadlīniju dokumentos noteiktajiem uzdevumiem un plānotajiem rezultātiem. Tas jāsagatavo līdz 1. jūlijam un jāpublicē pašvaldības mājaslapā līdz 1. augustam.

Pašvaldība ir iesaistījusies aktīvā nodarbinātības pasākuma “Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs” īstenošanā. Talsu novada pašvaldības iestādēs – kopumā jauniešiem ir iespēja pieteikties 82 dažādām vakancēm. Jūnijā nodarbināti 29 skolēni. Jāpiemin, ka pašvaldība realizē arī aktīvo nodarbinātības pasākumu „Algoti pagaidu sabiedriskie darbi”, kura ietvaros Talsu novada pašvaldības pilsētu un pagastu pārvaldēs kopumā tiek nodrošināta 41 darba vieta.

Kvalitātes vadības un uzraudzības nodaļa

Noris darbs pie kapitālsabiedrību līdzdalības izvērtēšanas. Noslēgts pakalpojuma līgums ar SIA “Ķemers Business and Law Company” par Talsu novada pašvaldības līdzdalības izvērtējumu pašvaldības kapitālsabiedrībās: SIA “Mērsraga ūdens”, SIA “Kolkas ūdens”, SIA “Rojas DzKU”, SIA “Ziemeļkurzeme”, SIA “Kolkasrags”, SIA “Dundagas veselības centrs”.

Nekustamo īpašumu un vides aizsardzības nodaļa

Strādā pie invazīvās sugas Spānijas kailgliemeža ierobežošanas Talsu pilsētā. Valsts augu aizsardzības dienestam lūgts sniegt viedokli, informāciju par ķīmisko ierobežošanas metožu pielietošanu publiski pieejamā teritorijā (Vilkmuižas apkārtne, Talsu pilsētas ielu posmi). Ir apsekotas invadētās teritorijas Talsu pilsētā (Vilkmuižas ezera apkārtne, 1. maija iela, 1905. gada iela, Avotu iela, Jaunā iela, Kļavu iela, Krasta iela, Puškaiša iela, Rūķu iela, Ziemeļu iela). Ar SIA “Janvāri” tiek slēgts līgums par Spānijas kailgliemežu ierobežošanu Talsu pilsētā. Talsu novada pašvaldības policija ir informēta par 7 nekoptām zemes vienībām Talsu pilsētā, kurās ir konstatēta Spānijas kailgliemežu invāzija vai šīs vietas ir potenciālas kailgliemežu vairošanās vietas.

Talsu novada pašvaldības pilsētu un pagastu pārvaldes

Notiek sezonai raksturīgie darbi  – zāles pļaušana, grantēto ielu atputekļošana, pagastu un pilsētu svētku organizēšana – arī skolu salidojumi,  peldvietu uzturēšana, teritoriju sakopšana, apstādījumu uzturēšana.

Kultūras un sporta attīstības nodaļa, Talsu novada Bērnu un jauniešu centrs, Talsu Galvenā bibliotēka, Talsu novada muzejs, kā arī citas nodaļas un iestādes turpina strādāt, lai vasara Talsu novadā būtu piesātināta un netrūktu aktīvas, radošas, kā arī izzinošas brīvā laika pavadīšanas iespējas novadā – turpinās darbs pie Velodienu posmu Talsu novadā plānošanas un organizēšanas, notiek darbs pie pasākuma “Mājas kafejnīcu dienas” Talsu novadā plānošanas un organizēšanas, Bērnu radošā dienas nometne “Raibā nedēļa” organizēšanas, tiek izstrādāta un iekārtota izstāde “Motosports Talsu novadā”. Protams, liels darbs un centība ieguldīta Talsu pilsētās svētku organizēšanā un veiksmīgā norisē. Nevar nepieminēt arī par to, ka  Talsu novada muzejs izveidojis jaunu kāzu programmu, kas pirmo reizi arī novadīta jaunajam pārim.

Pašvaldības darbs skaitļos

Paveiktais darbs Skaits