Novadā

26. maijā notika Talsu novada domes sēde. Tajā, kā jau ierasts, pārskatu par padarīto sniedza arī Talsu novada pašvaldības izpilddirektore Ieva Krēķe. Viņa informēja par pašvaldības paveikto un domes lēmumu izpildes gaitu no 28. aprīļa līdz 26. maijam. Talsu novada pašvaldības administrācija nodrošina ne tikai ikdienas darbu izpildi, bet arī iesaistās dažādos papildu darbos, lai nodrošinātu iedzīvotājiem nepieciešamo atbalstu.

Šajā periodā Talsu novada dome pieņēma 46 lēmumus, bet līdz kārtējai domes sēdei izpildīti 30 lēmumi. Tostarp domes pieņemtie lēmumi tiek piemēroti nodaļu un iestāžu darbā.

No gada sākuma līdz 26. maijam Talsu novada dome pieņēmusi 190 lēmumus, no tiem 150 izpildīti pilnībā. Daudzu lēmumu izpildei nepieciešams ilgāks izpildes termiņš: to nosaka veicamās darbības un lēmuma izpildes sarežģītības pakāpe, piemēram, lēmumu izpilde par nekustamo īpašumu atsavināšanu, dažādu projektu realizāciju, kā arī saistošo noteikumu saskaņošana ar atbildīgajām institūcijām.

Attīstības plānošanas un projektu vadības nodaļa

Sagatavoti priekšlikumi un nosūtīti Latvijas pašvaldību savienībai par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavoto noteikumu projektu „Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes aizsargjoslas noteikšanas metodika”. Sadarbībā ar LIAA Kuldīgas biznesa inkubatoru rīkots pasākums „Lūst vai plīst”, kur uzņēmējiem bija iespēja savstarpēji iepazīties, veidot jaunas sadarbības un iepazīt vietējos kokapstrādes uzņēmumus.

Iepirkumu nodaļa

Nodaļas speciālisti izsludinājuši 12 iepirkumus, pieņemti lēmumi par 10 iepirkumiem un atvērti pretendentu piedāvājumi, un notiek piedāvājuma izvērtēšana 6 iepirkumos. Nodaļa izsludinājusi 9 cenu aptaujas par pakalpojumu nodrošināšanu iestādēs, piemēram, par iekārtu iegādi, dažādiem remontdarbiem.

Īpašumu un vides aizsardzības nodaļa

Tika organizēta Lielā talka 2022 Talsu novadā. Pieņemts 23 lēmums par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumiem. Veikta pašvaldības 145 ceļu un ielu inventarizācija. Aktualizēti Talsu novada kapsētu apsaimniekošanas un uzturēšanas saistošo noteikumu aktualizācijas.

Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa

Organizēja Talsu novada uzņēmēju Gada balvas noslēguma pasākumu. Tika atklāts Intara Busuļa muzikālais soliņš Baznīckalnā. Vizītē uzņemts Satiksmes ministrs Tālis Linkaits. Organizētas vizītes uz starptautiskās sadarbības pilsētām Alāniju (Turcija), kur norisinājās 20. Kultūras un māksals tūrisma festivāls, un Prieņiem (Lietuva), kas atzīmēja pilsētas 520. gadu jubileju. Kā arī aktīvi iesaistāmies Rally Liepāja darba grupā.

Finanšu un grāmatvedības nodaļa

Noris aktīvs darbs pie grāmatvedības sistēmu uzlabošanas un modernizācijas, kā arī sadarbībā ar nodaļu un iestāžu vadītājiem tiek strādāts pie budžeta grozījumiem.

Kultūras un sporta attīstības nodaļa

Organizēta Talsu novada pašvaldības uzņēmēju Gada balva, rīkots Sieviešu koru saiets un Dziesmu svētku ieskaņu koncerts. Kā arī izsludināta kultūras un tūrisma projektu finansēšanas konkursa II kārta. Pārskatīti nosacījumi, organizētas sanāksmes un sniegti priekšlikumi saistošo noteikumu porojektam „Par atbalstu sportistiem un sporta komandām”. Izstrādāts Talsu novada tūrisma attīstības plāns 2022. – 2025. gadam, kā arī noris aktīvs darbs pie koncepcijas „Pieturi Talsos!” izstrādes.

Talsu Galvenā bibliotēka

Maijā organizēta metodiskā diena Talsu novada bibliotēku darbiniekiem, kur noticis seminārs „Efektīva iekšējā komunikācija bibliotēkā” un „Socionikas metožu izmantošana”. Nosvinēti jau 21. grāmatu svētki, kas pulcēja vairāk kā 100 apmeklētāju. Pārskatīti līgumi un izstrādāti priekšlikumi. Kā arī dalība Latvijas bibliotekāru 22. konferencē „Bibliotēkas spēks: mācies, dari, iedvesmo!”.

Talsu novada Bērnu un jauniešu centrs

Centrs piedalījies „Kompetenču pieeja jaunajā mācību saturā” konferencē, organizējis ikgadējos pūķu svētkus „Sveiciens Latvijai!”, kā arī aizvadīta tradicionālā jauniešu diena, kas šogad notika Rojā ar tēmu “atkal UZ VIĻŅA”. Organizēti arī interešu izglītības mācību gada noslēguma koncerti, sacensības, dažādas aktivitātes un radošās darbnīcas. Talsu Bērnu un jauniešu centra un Talsu Kristīgās vidusskolas Zvanu ansamblis svinēja savu 10 gadu jubileju. Šobrīd norit aktīva gatavošanās festivālam „Latvju bērni danci veda”, kas šogad norisināsies Tukumā.

Talsu sporta skola

Sporta skolas direktors Kaspars Sakniņš saņēmis uzticību no Latvijas Biatlona federācijas un ievēlēts par tās prezidentu. Florbola nodaļas U-9 komanda izcīnījusi uzvaru starptautiskajās sacensībās „Tallink Florball Cup 2022” Igaunijā. Aktīvu vasaras sezonu uzsākuši vieglatlēti un riteņbraucēji, kuri jau izcīnījuši godalgotas vietas.

Pilsētu un pagastu pārvaldēs

Pamatā noris darbs pie ielu un ceļu uzturēšanas, tajā skaitā bedrīšu remontdarbiem, grants ceļu greiderēšanas, kā arī uzsākts darbs pie grants ceļu apstrādes ar pretputekļu materiālu. Izsludinātas cenu aptaujas dažādiem remontdarbiem. Dažās pārvaldēs norit aktīvs darbs pie pagasta svētku organizēšanas. Pārvalžu kultūras iestādēs atsākusies dažādu publisko pasākumu organizēšana. Rojas, Mērsraga un Kolkas pagastos norit jūras piekrastes tīrīšana un sakopšana vasaras sezonai. Ģibuļu pagasta pārvaldē noslēdzies darbs pie tilta atjaunošanas.

Pašvaldības darbs skaitļos
Paveiktais darbs Skaits