Sabiedrības līdzdalība

Talsu novada pašvaldība līdz 24. aprīlim aicina iedzīvotājus, jo īpaši talseniekus, piedalīties elektroniskā aptaujā par nepieciešamību pārdēvēt 9. maija ielu Talsos un par tās atbilstošāko nosaukumu.

9. maijs ir datums, ko Padomju savienībā sauca par Uzvaras dienu un kad atzīmēja Sarkanās armijas uzvaru pār nacistisko Vāciju 2. pasaules karā 1945. gadā, bet vienlaikus šī diena Latvijai nozīmēja neatkarības zaudēšanu un okupācijas sākumu.

Diskusijas par 9. maija ielas Talsos nosaukuma nomaiņu pret nosaukumu, kas simbolizētu, primāri saistītos vai godinātu demokrātisku valsts iekārtu un vērtības, pastiprinājās pēc 24. februāra Krievijas Federācijas iebrukuma Ukrainā un tur notiekošās karadarbības.

Talsu novada pašvaldība aicina līdz 24. aprīlim piedalīties elektroniskajā aptaujā, lai noskaidrotu iedzīvotāju viedokli par ielas nosaukuma maiņas nepieciešamību un atbilstošāko nosaukuma variantu.

Iedzīvotājiem tiek lūgts izteikt viedokli, vai ir nepieciešama 9. maija ielas pārdēvēšana un, ja šī iniciatīva ir atbalstāma, tad kāds būtu atbilstošākais jaunais ielas nosaukums. Talsu novada pašvaldība no iedzīvotāju iesniegumiem ir apkopojusi vairākus iespējamos ielas nosaukumus, piedāvājot izvēlēties no jau minētajiem (Saulespuķu, Saulgriežu, Ojāra, Tirgoņu, 4. maija, A. Pelēča, Ž. Sūniņa, Maija iela) vai izsakot savu variantu.

Aptauja ir anonīma, un tās rezultāti tiks izmantoti apkopotā veidā.

Gala lēmumu par 9. maija ielas Talsos nosaukuma maiņu Talsu novada dome paredzējusi pieņemt 28. aprīļa domes sēdē.

Elektroniski aizpildāma aptaujas anketa