Sabiedrības līdzdalība

Pašvaldības domei ir tiesības savā administratīvajā teritorijā uzlikt nodevas par būvatļaujas izdošanu vai būvniecības ieceres akceptu, kā to paredz ministru kabineta noteikumi. Aicinām iedzīvotājus līdz 3. oktobrim izteikt viedokļus par saistošo noteikumu projektu „Par pašvaldības nodevu par būvatļaujas izdošanu vai būvniecības ieceres akceptu”, kura mērķis ir noteikt nodevas par būvatļaujas izdošanu vai būvniecības ieceres akceptu.

Noteikumi attiecas uz fiziskām un juridiskām personām, kuras plāno uzsākt būvniecību. Noteikumos paredzēts, ka no nodevas samaksas atbrīvo:

• Talsu novada pašvaldības iestādes;
  • personas, kas veic pašvaldības pasūtītu būvobjektu būvniecību, kā arī, ja būvniecība nepieciešama pašvaldības funkciju nodrošināšanai;
  • valsts pārvaldes institūcijas;
  • politiski represētās personas un personas ar pirmās vai otrās grupas invaliditāti, kas veic būvprojektēšanu un būvniecību savām vajadzībām.

Savukārt 50 % apmērā nodevas atvieglojumi paredzēti citām fiziskām personām, kas novada administratīvajā teritorijā nepārtraukti deklarētas vismaz 3 gadus, ja tās veic būvprojektēšanu un būvniecību savām vajadzībām un novada administratīvajā teritorijā reģistrētām juridiskām personām.

Viedokļus par saistošo noteikumu projektu var iesniegt, nosūtot uz e-pasta adresi pasts@talsi.lv. Vēstules tēmā lūdzam norādīt nosaukumu „Par pašvaldības nodevu par būvatļaujas izdošanu vai būvniecības ieceres akceptu”.

Saistošo noteikumu projekts

Saistošo noteikumu projekti, par kuriem iespējams izteikt viedokli, tiek publicēti talsunovads.lv sadaļā Sabiedrības viedokļa noskaidrošana par saistošo noteikumu projektiem.