Talsi Uzņēmējdarbība

12. augustā Talsu tirgus ēkā notika pēdējais šajā vasaras sezonā plānotais izklaides pasākums, un patlaban tiek izgatavotas tirgus ēkai nepieciešamās mēbeles. Savukārt, lai apzinātu tirgotājus, kuri varētu tirgoties atjaunotajā Talsu tirgus ēkā, augusta Finanšu komitejā plānots izskatīt iespējamo Talsu tirgus ēkas nomas maksas izcenojumu.

Jau maija beigās ekspluatācijā tika nodota atjaunotā Talsu tirgus ēka un ar nelieliem finansiāliem ieguldījumiem tika labiekārtota arī tās priekšlaukuma teritorija. Ar pārmaiņām saskārās arī tirgotāji, jo, lai rūpētos par autobraucēju un tirgus klientu drošību, līdzšinējās tirgošanās vietas, kas pārbūves laikā bija ierādītas pretī esošajā automašīnu stāvlaukumā un ēkas priekšlaukumā, tika pārceltas tirgus iekšējā teritorijā.

Talsu novada pašvaldība izsludināja iepirkuma konkursu, lai iegādātos iekštelpā nepieciešamās mēbeles un četras aukstuma apgādes vitrīnas. Mēbeles divu mēnešu laikā par 21 910 eiro (bez PVN) izgatavos SIA „VITRUM mēbeles un iekārtas”, bet vitrīnu iepirkums tika pārtraukts, jo bija pieteicies tikai viens pretendents: Publisko iepirkumu likuma 41. panta divpadsmitā daļa šajā gadījumā nepieļauj līguma slēgšanu. Vitrīnu iegādei izsludināts jauns iepirkuma konkurss, kas noslēgsies 15. augustā. To izgatavošanas laiks arī ir noteikts divi mēneši.

Lai apzinātu un uzrunātu tirgotājus, kuri būtu ieinteresēti tirgoties atjaunotajā ēkā, Talsu novada pašvaldības domes augusta Finanšu komitejā tiks skatīts nomas maksas izcenojuma aprēķins. Pēc tā apstiprināšanas tirgotājiem jau būs zināmi konkrēti tirgošanās nosacījumi.

Savukārt nākamajā gadā plānots sākt darbu pie tirgus āra teritorijas labiekārtošanas projekta izstrādes, lai pakāpeniski pilnībā sakārtotu visu objektu.