Talsi

Šajā gadā plānots uzsākt Katastrofu pārvaldības centra Talsos, Rīgas ielā 21, būvniecību. Ēkā plānots izvietot Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Valsts policiju, Imigrācijas centru, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu.

Šī gada 4. jūlijā Talsos tika organizēts publiskās informēšanas pasākums, kurā projekta izstrādātāji iepazīstināja iedzīvotājus ar plānotajiem objekta risinājumiem. Pasākuma laikā tika diskutēts par tiem un saņemti iedzīvotāju priekšlikumi. Saņemtos priekšlikumus apkopoja un tos izvērtēja pašvaldības speciālisti, un lielākā daļa no tiem tiek ņemti vērā projekta izstrādē.

Apkopotie nosacījumi:

• Izveidot daļu no celiņa gājēju piekļuvei katastrofu pārvaldības centram no Miera un Egļu ielas krustojuma;
  • Neiežogot visu teritoriju, izstrādāt citus iežogojuma risinājumus tajās daļās, kur tas ir būtiski nepieciešams;
  • Izstrādāt teritorijas labiekārtojuma plānu ar gājēju celiņu tīklu cauri apstādījumu zonai, ar piekļuvi no Rīgas ielas rotācijas apļa;
  • Saglabāt Jauno kapu tehniskā transporta piekļuvi cauri objekta teritorijai, neveidojot iebrauktuvi no Miera un Egļu ielas krustojuma;
  • Neparedzēt visā teritorijā jaunu stādījumu ierīkošanu, kas nav raksturīgi vietas iedibinātajai tradīcijai (veidot un uzturēt augstvērtīgu, daudzveidīgu dendroloģisko stādījumu parku). Nav pieļaujami vietai neraksturīgi stādījumi, vienas šķirnes grupu, rindu stādījumi.

Pašvaldība saņēmusi apstiprinājumu no būvniecības ierosinātāja, ka šie nosacījumi tiks ņemti vērā projekta turpmākā izstrādē.

Jāpiebilst, ka gājēju celiņa izbūvi gar Miera ielu, kas būs ārpus objekta teritorijas, turpinās pašvaldība, tiklīdz būs rasti finanšu līdzekļi. Jāņem vērā, ka celiņa izbūve šajā posmā būs gana sarežģīta reljefa izmaiņu un ielas platuma dēļ.

Pašvaldība jau sākotnēji apņēmusies segt teritorijā esošo dendroloģiski vērtīgo koku pārstādīšanas izmaksas. Pašlaik paredzēts, ka koku pārstādīšanu uzsāks septembra otrajā pusē, kas arī ir labvēlīgs laiks šādiem darbiem. Ēkas būvdarbus plānots uzsākt oktobra otrajā pusē, pirms tam veicot esošo koku aizsardzības pasākumus, lai būvdarbu laikā netraumētu kokus un to saknes. Būvdarbus plānots pabeigt 2026. gada pirmajā ceturksnī.

Jau minēts, ka Talsos par publisko finansējumu plānots būvēt jaunu Katastrofu pārvaldības centru 1922 kvadrātmetru platībā. Valdības atbalstītajā strukturālo reformu iekšlietu nozarē kopumā valstī paredzēts uzbūvēt 43 iekšlietu nozares administratīvos centrus un sešus atsevišķus ugunsdzēsības depo. No Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda līdzekļiem šādus centrus iecerēts uzbūvēt ne tikai Talsos, bet arī Liepājā, Daugavpilī, Madonā, Alūksnē, Līvānos, Salacgrīvā un Tukumā.