Izglītība

Lai nodrošinātu efektīvu, ilgtspējīgu, kvalitātē un vienlīdzības principos balstītu izglītības attīstību Talsu novadā, pēc pašvaldības pasūtījuma SIA „Dynamic University” izstrādāja Talsu novada izglītības nozares attīstības stratēģiju 2023.–2028. gadam. Dokumenta izstrāde uzsākta maijā, savukārt sabiedriskai apspriešanai nodota no 28. novembra, tādējādi šajā nozīmīgajā procesā iesaistot arī sabiedrību.

Šis ir pirmais izglītības nozares attīstības stratēģiskās plānošanas dokuments pēc administratīvi teritoriālās reformas, kas nosaka  Talsu novada  izglītības nozares ilgtermiņa attīstības prioritātes, kā arī līdz 2028. gadam īstenojamās rīcības un konkrētas darbības rezultātu sasniegšanai. Dokumentā ietverts arī rīcības plāns izglītības iestāžu tīkla attīstībai Talsu novadā.

14. decembra Talsu novada domes Izglītības komitejas sēdē stratēģijas izstrādes projekta vadītāja Līna Dzene un viņas kolēģe Ieva Šterna deputātiem prezentēja sagatavoto dokumentu, norādot, ka darbs pie tā bija intensīvs visos posmos.

Izstrādē piedalījās arī pieaicinātie pašvaldības attiecīgo jomu vadītāji un speciālisti, kuri konstruktīvās diskusijās izteica viedokļus, ieteikumus un priekšlikumus.

Stratēģija aptver visas izglītības pakāpes un dažādus veidus. Tika izskatīti Talsu novada pirmsskolas, vispārizglītojošās skolas, profesionālās ievirzes skolas, interešu izglītības un mūžizglītības sniegtie pakalpojumi.

Darba procesā tika izvērtēti un ņemti vērā arī sabiedrības sniegtie komentāri un priekšlikumi.

Stratēģiju izstrādāja SIA „Dynamic University”, veicot gan esošās situācijas izpēti, gan stratēģiskās un rīcības daļas izstrādi.

Stratēģijas projektu plānots izskatīt un apstiprināt decembra domes sēdē.

Ar stratēģiju var iepazīties ŠEIT.

Linda-Pavlovska Dišlere