Novadā

Talsu novada pašvaldības domes deputāti 29. februārī skatīja jautājumus par trīs pagastu apvienību pārvalžu izveidošanu.

Pieņemtie lēmumi paredz no 1. aprīļa apvienot Balgales pagasta pārvaldi, Ķūļciema pagasta pārvaldi un Laucienes pagasta pārvaldi, izveidojot Balgales, Ķūļciema un Laucienes pagastu apvienības pārvaldi; Laidzes pagasta pārvaldi un Vandzenes pagasta pārvaldi, izveidojot Laidzes un Vandzenes pagastu apvienības pārvaldi; Valdemārpils pilsētas un Ārlavas pagasta pārvaldi, Īves pagasta pārvaldi un Lubes pagasta pārvaldi, izveidojot Valdemārpils pilsētas un Ārlavas, Īves un Lubes pagastu apvienības pārvaldi.

Līdz šim šajās teritorijās bijušas atsevišķas pārvaldes, lai gan pārvalžu vadītāja pienākumus vairākās teritorijās pilda viena un tā pati persona, tā jau tagad nodrošinot vienotu pārvaldību. Pagājušajā gadā pašvaldības dome noteica, ka novada teritoriālais dalījums ietver šādas teritoriālā iedalījuma apvienības, secīgi pēc tam izveidojot attiecīgajām apvienībām arī pārvaldi.

Juridiski līdzšinējās pārvaldes tiks likvidētas un tiks veidotas jaunas iestādes, saglabājot esošās funkcijas. Iedzīvotājiem joprojām tiks nodrošināti esošie pakalpojumi.