Novadā

2. septembra rītā Talsu novada pašvaldība piedāvāja ikvienam iespēju piedalīties Drošības dienas pasākumos Talsu tirgū visai ģimenei, kur iepazina digitālās pasaules izaicinājumus.

Neatkarīgi no vecuma vai tehnoloģiju zināšanām, šis pasākums sniedza iespējas saredzēt tehnoloģiju potenciālu un uzzināt, kā mūsdienu zinātne var kalpot mūsu labā.  Daudzveidība un inovācijas – tā varam raksturot šīs dienas pasākumu divos vārdos.

Apmeklētājiem bija iespēja nofotografēties mākslīgā intelekta foto stacijā, piedalīties izglītojošā nodarbībā „Drošība internetā”, aplūkot Talsu novada videonovērošanas tehnoloģijas no to vadības skatupunkta, iepazīt Valsts robežsardzes un Valsts policijas transportlīdzekļus, visai ģimenei izstaigāt SIA „AE Lux” „gudro māju” ar iespēju vadīt visu mājas elektroniku, izmēģināt jaunākās tehnoloģijas robotikā un 3D printeri darbībā, uzzināt kā top dizaina produkti ar lāzergravētāju. Īpašu atsaucību pasākumā guva praktiskās konsultācijas e-paraksta un www.latvija.gov.lv priekšrocību izmantošanā.

„Jaunākos pasākuma dalībniekus aizrāva roboti un dažādas spēles, pieaugušie bija īpaši interesēti e-Paraksta priekšrocību apgūšanā un videonovērošanā. Daudzus iedvesmoja Valsts policijas un Valsts robežsardzes tehnika. Teju ikviens apmeklētājs izrādīja interesi par iespēju savā īpašumā iegūt mākslīgā intelekta pārveidotu foto, uz brīdi nokļūstot kādā supervaroņu filmu zvaigznes cienīgā tēlā. Pasākums mūs pārliecināja, ka drošības tendenču pārzināšana ir sabiedrībai aktuāla un nepieciešama. Tupināsim uzlabot iedzīvotāju zināšanas un interesi par tehnoloģijām, veidojot dažāda veida aktivitātes. Novēlu gan lieliem, gan maziem mācīties ne tikai lietot, bet arī pārvaldīt jaunās tehnoloģijas, jo tie būs lieli palīgi mūsu nākotnes ikdienai,” stāsta Talsu novada pašvaldības Informācijas tehnoloģiju nodaļas vadītājs Gatis Andersons.

Kopā ar daudziem entuziastiem un speciālistiem mēs dalījāmies pieredzē un atziņās. Paldies visiem, kas piedalījās un padarīja šo pasākumu tik aizraujošu un izglītojošu! Īpašs paldies sadarbības partneriem no SIA „Latvijas Mobilais Telefons”, Valsts policijas, Valsts robežsardzes, SIA „AE Lux”, Drossinternets.lv un Talsu 2. vidusskolas.

Pasākumu organizēja Talsu novada pašvaldības Informācijas tehnoloģiju nodaļa, Izglītības pārvalde, Dokumentu pārvaldības nodaļa un Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.