Kā Ekoskolas godinātas arī Talsu novada izglītības iestādes

11. septembrī notika ikgadējā Ekoskolu apbalvojumu ceremonija, vienojot ap 360 dalībnieku – gan skolēnus, gan pedagogus. Kopā tika apbalvotas 195 izglītības iestādes, no tām 90 izglītības iestādes saņēma prestižo starptautisko Zaļo karogu, 52 – ieguva Latvijas Ekoskolu sertifikātu. Arī Talsu novada izglītības iestādes bija laureātu vidū – Talsu PII „Zvaniņš” un Talsu PII „Pīlādzītis” saņēma Zaļo karogu, savukārt Mērsraga vidusskola, Virbu sākumskola un Stendes pamatskolas PII saņēma Ekoskolu sertifikātu, bet Talsu PII „Saulīte” un Kolkas pamatskola saņēma pateicību par piedalīšanos.

Apbalvošanas ceremonijas gaitā Ekoskolas saņema aktuālo informāciju par gaidāmajiem notikumiem šajā mācību gadā, iespējām piedalīties dažādās apmācībās un aktivitātēs, kā arī par Rīcības dienu kampaņu, kas šogad jau notiks divpadsmito gadu, LIFE projektā ‘’No atkritumiem uz resursiem’’ izstrādātiem izglītojošiem rīkiem un aktivitātēm, kā arī par Jauno vides reportieru programmas iespējām.

Ekoskolu programma ir viena no visaptverošākajām un populārākajām vides izglītības pieejām pasaulē, kas šogad svin 30 gadu jubileju. Ekoskolu programmā Latvijā šobrīd darbojas ap 200  izglītības iestādes (no pirmsskolām līdz pat augstskolām), bet visā pasaulē programmā ir iesaistītas 48 700 izglītības iestādes 73 valstīs. Programmā tiek aicināta piedalīties ikviena izglītības iestāde, kas gatava savā darbā ilgtermiņā pievērsties vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības jautājumiem. Ekoskolu programmā var darboties arī nepretendējot uz Ekoskolas statusu, bet vienkārši piedaloties programmas vides izglītības aktivitātēs – akcijās, kampaņās, konkursos, apmācībās, pieredzes apmaiņās, forumos u.c. Dalība Ekoskolu programmā ir vērtīgs ieguvums ne tikai izglītības iestādes kolektīvam, bet arī pašvaldībām, jo līdztekus citiem vides izglītības mērķiem programmā aktīvi tiek veicināta arī sabiedrības līdzdalība apkārtējās vides pārvaldībā.

Ekoskolu programmu Latvijā īsteno nodibinājums „Vides izglītības fonds” ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu projekta „FEE International programmu īstenošana Latvijā 2024.-2026. gadā” (projekta reģistrācijas Nr. 1-08/63/2024).