Talsi

Talsu novada pašvaldības dome 14. augustā pieņēma lēmumu piedalīties Satiksmes ministrijas (SM) investīciju projektu konkursā ceļu būvniecības projektiem, lai sāktu Dundagas ielas Talsos pakāpenisku atjaunošanu.

Dundagas iela, kas cauri pilsētai vijas trīs kilometru garumā, ir viena no Talsu galvenajām ielām. Tā jau ilgstoši ir tehniski sliktā stāvoklī, ko apstiprina arī VSIA „Latvijas Valsts ceļi” atzinums.

Jau 2021. gadā tika uzsākta Dundagas ielas seguma virskārtas atjaunošanas būvprojekta izstrāde, savukārt, lai piedalītos SM investīciju projektu konkursā, kas ļauj saņemt aizņēmumu ceļu būvniecības projektiem, Talsu novada pašvaldība jūlijā izsludināja iepirkuma konkursu Dundagas ielas gājēju ietves un veloceliņa izbūves un ielas seguma virskārtas atjaunošanas 1. kārtai. Tas paredz pārbūvēt 800 metru posmu Dundagas ielā no Raiņa ielas līdz Lielgabalu ielai, atjaunot brauktuvi, gājēju ietvi, izbūvēt veloceliņu un lietus ūdens kanalizācijas tīklus, atjaunot apgaismojumu, labiekārtot un apzaļumot teritoriju.

Investīciju projekta kopējās izmaksas plānotas 1 853 614,53 eiro (ar PVN). 2023. gadā plānotās izmaksas ir 92 041,86 eiro (ar PVN) un 2024. gadā: 1 761 572,67 eiro (ar PVN). Pašvaldības līdzfinansējums 2023. gadā labvēlīga lēmuma gadījumā būs nepieciešams 13 806,28 eiro apmērā (ar PVN), bet 2024. gadā: 264 235,90 eiro (ar PVN).

Tas, vai Talsu novada pašvaldības iesniegtais projekta pieteikums būs apstiprināts, būs zināms līdz 1. septembrim.