Valsts policijā ir vērsušies vairāki iedzīvotāji, ziņojot, ka ir saņēmuši telefona zvanus, kas it kā veikti no Valsts policijas mājaslapā norādītā kontakttālruņa. Viltvārži krievu valodā esot apgalvojuši, ka kāds mēģinot paņemt kredītu uz zvana saņēmēja vārda un, ka viņam draudot nepatikšanas, kā arī prasījuši nosaukt datus.
Brīdinām, ka ne Valsts policijas, ne citu tiesībsargājošo iestāžu darbinieki nezvana iedzīvotājiem, lai noskaidrotu sensitīvu informāciju, tostarp internetbankas piekļuves datus, Smart-ID piekļuves kodus u.tml.
Arī tas, ka zvana saņēmējam kā ienākošais zvans uzrādās Valsts policijas vai citas tiesībsargājošās iestādes telefona numurs vai pat uzņēmuma vai iestādes nosaukums, nebūt nenozīmē, ka tiešām zvana no policijas vai iestādes, kam ir piekritīgs šis numurs. Krāpnieki ar numuru viltošanas tehnoloģiju var atdarināt jebkādu numuru! Turklāt, lai gan bieži tiek izmantoti Latvijas numuri, visbiežāk šādi krāpnieciski zvani tiek veikti no ārvalstīm.
Aicinām iedzīvotājus neiesaistīties šādās telefona sarunās, neatklāt svešiniekiem savus personas datus un bankas kontu datus un citu personīgu informāciju! Tāpat nekādā gadījumā pēc svešinieku pieprasījuma nedrīkst savā datorā instalēt tādas programmatūras kā „AnyDesk”, „TeamViewer” u. c., ar kuru palīdzību noziedznieki var attālināti pieslēgties Jūsu datoram un banku kontos veikt darbības ar Jūsu finanšu līdzekļiem.
Aicinām iedzīvotājus vienmēr saglabāt piesardzību! Jau ziņots, ka starptautiski krāpnieki Valsts policijas vārdā izsūta arī e-pasta vēstules, kurās vēstules saņēmējam it kā tiek uzrādīta apsūdzība pornogrāfijas apritē, un izdomā arvien jaunus krāpšanas paņēmienus.
Gadījumā, ja tomēr ir izkrāpta nauda, sākumā nekavējoties jāsazinās ar savu banku un pēc tam jāvēršas ar iesniegumu tuvākajā Valsts policijas iecirknī.
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļa