Lībagi

Īstenots projekts ar mērķi atjaunot gājēju celiņu pie Lībagu pagasta un Strazdes pagasta apvienības pārvaldes ēkas Mundigciemā, kurā atrodas arī ģimenes ārstu prakse, bibliotēka un sociālie darbinieki, tādējādi veicinot publiskās infrastruktūras attīstību un pakalpojumu pieejamību.

Jau gadiem gājēju celiņa segums pie Lībagu pagasta un Strazdes pagasta apvienības pārvaldes ēkas, kurā darbojas arī pašvaldības iestāžu struktūrvienības, bija sliktā tehniskā stāvoklī, kas apgrūtināja drošu gājēju pārvietošanos.

2023. gada budžetā Lībagu pagasta un Strazdes pagasta apvienības pārvaldei tika piešķirts 5000 eiro finansējums vides pieejamības nodrošināšanai Mundigciemā pie pagastu apvienības pārvaldes ēkas.

Līdz ar celiņa atjaunošanas darbiem paplašināts arī priekšlaukums pie ēkas ieejas, kas paredzēts bērnu ratiņu un velosipēdu drošai un ērtai novietošanai.

Savukārt piebraukšanai cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kā arī jaunajām māmiņām ar mazuļiem ratiņos jau iepriekšējos gados pie ēkas ieejas izveidota uzbrauktuve jeb panduss ar drošības margu, kā arī nomainītas ieejas durvis – tās durvju platums ir pielāgots ratiņkrēsla izmēriem un pieļauj brīvu iekļūšanu.

Kā stāsta Lībagu pagasta un Strazdes pagasta apvienības pārvaldes vadītājs Ģirts Kalnbirze, vēl viens arguments šī celiņa atjaunošanā bija arī tas, ka līdz šim uz nelīdzenā, bedrainā celiņa seguma ziemas laikā veidojies apledojums, kā rezultātā bijusi ievērojami apgrūtināta gājēju ietves tīrības uzturēšana.

„Šis bija projekts, kā rezultātā redzamas patiešām vērienīgas pārmaiņas. Ja atceramies, kādā stāvoklī šī teritorija bija pirms atjaunošanas darbiem, protams, ir liels gandarījums par to, kas paveikts. Priecājos, ka novads šo ierosmi atbalstīja, jo vajadzība patiešām bija liela,” priecājas Ģ. Kalnbirze.

Gājēju ietves atjaunošanas darbus veica SIA „Prestons”. Kopējās izmaksas par veiktajiem darbiem ir 4033,60 eiro, tajā skaitā PVN.