Sports Novadā

11. jūnijā Stendes mototrasē, kas šogad atzīmē 10 gadu jubileju kopš tur notiek moto sacensības, aizvadīts Latvijas kausa trešais posms Cross Country.

Šis bija septītais Cross Country posms šajā trasē. Par godu šim notikumam bija ieradušies 164 moto viesi no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Solo klasēs uz starta stājās140 sportisti, bet kvadru klasēs – 24 braucēji. Bija daudz skatītāju, kas trases malā atbalstīja un juta līdzi sportistiem. Spidēja saule un laiks bija piemērots jaudīgām Cross Country sacensībām. Organizatori bija parūpējušies, lai trases segums būtu pietiekami mitrs, bez putekļiem.

EGP klases uzvarētājs Miks Rasmanis (KTM Orange Racing”): Veiksmīgi aizvadīju trešo posmu. Laikapstākļi lutināja, lietus nelija. Trase bija salaistīta maksimāli. Prieks, ka nebija putekļu. Līdz ar to braukšana nebija riskanta, kā varbūt sākumā biju iedomājies. Startā aizgāju pirmais, pēc tam mēs pirmais trijnieks – es, Markuss Daniels Jauntirāns (Motosports Racing Team”) un Kārlis Kalējs (Motosports Racing Team”) visu brauciena laiku diezgan sīvi turējāmies kopā. Mežā mainījāmies vietām, bija patīkama adrenalīna deva. Pirmo stundu bija grūti braukt, jo trase nebija no tām vieglākajām. Meža sekcijās bija bedres, kā arī dažas saknes, neliels puteklis, brauciens bija saspringts. Pēc stundas iegāju savā ritmā, rokas atlaida nedaudz vaļā, un otrā stunda pagāja daudz labāk kā pirmā. Pēdējos trīs apļus plaukstas bija tulznās. Nobraucu līdz finišam. Konkurentu bija daudz – 140 dalībnieku. Tas šajā trasē bija liels braucēju skaits. Apdzīšanas vietu meža posmā nebija daudz, bet tās atradu. Arī iepalicēji laida garām. Tas ir labi, jo apdzīšanas vietās nebija lieki jāriskē. Organizatori bija ļoti labi pacentušies ar trases laistīšanu. Izbaudīju labu un sīvu braucienu. Paldies komandai KTM Orange Racing”!”

Hobiju klases uzvarētājs Kristaps Bajārs (MX Ķekava”) atzīst, ka pēc 8 gadu pauzes atgriezties trasē ir forši”. Sajūtas ir tādas, ka šī visa pietrūka. Braucu pratīgi, nav ko trakot un krist. Šogad izdomāju, ka sākšu ar Hobiju klasi, lai ir nedaudz vienkāršāk. Viss ir pareizi. Stendē trase bija laba. Saknes, bedres, tas viss man patika. Tā bija tehniska, vajadzēja redzēt, kur labāk izbraukt, labākas vietas. Tādā ziņā bija ļoti interesanti. Viss bija kārtībā. Šogad startēju visos Cross Country, kā arī braucu supermoto posmos. Tur man arī ļoti labi veicās. Pēdējā posmā pat uzvarēju. Prieks par to. Jācīnās tik,” saka Kristaps Bajārs.

Veterāni 50+ klasē pirmajā vietā Ivars Miķelsons (privāti): Viss bija ideāli. Trase sagatavota ļoti labi, viss saprotams, saliets maksimāli, cik var, - vienreizēji. Nebija ne par karstu, ne par vēsu. Reti, kad tā ir. Atkal interesanti Stendē. Gatavojies biju, laiks bija labs, viss šie faktori sakrita. Atlika vien braukt. Puteklis vietām bija, bet neliels. Cīnījos tik. Visi cīnījās. Sākumā biju kāds trešais, tad ar Jāni Rasmani (KTM Orange Racing”) cīnījāmies. Šis ir devītais gads, devītā sezona, astoņus gadus kopvērtējumā esmu pirmais veterānu klasē. 19. gads uz motocikla. Šogad atliek vien turpināt sezonu tādā pašā garā.”

Sacensību direktors Guntars Žigats (MK Stende”): Veicās ideāli. Super! Patīkami pārsteidza lielais dalībnieku skaits. Bija arī daudz igauņu braucēju. Trasi salaistījām, cik varējām. Bija super. Bija ļoti daudz skatītāju. Pasākums izdevās uz visiem 100%. Bija ļoti labas atsauksmes no sportistiem par mototrasi. Trase bija grūta, daudziem bija piedzītas rokas, kā arī uzberztas tulznas. Kopumā bija labi. Bija arī tādi, kas izstājās, kas pieļāva muļķīgas kļūdas, bet visādi citādi bija labi. Paldies visiem, kas atbrauca!”

Latvijas kausa Cross Country trešā posma TOP3:

EGP klasē:

1. Miks Rasmanis (KTM Orange Racing”)
  2. Markuss Daniels Jauntirāns (Motosports Racing Team”)
  3. Kārlis Kalējs (Motosports Racing Team”)

Juniros 14+ klasē:

1. Domas Butkus (Kauno Enduro komanda”)
  2. Gustavs Krasts (Motosports Racing Team”)
  3. Alisters Budanovs (Saldus motoklubs”)

Hobiju klasē:

1. Kristaps Bajārs (MX Ķekava”)
  2. Gundars Cibuļskis (KTM Motofavorīts”)
  3. Jānis Jansons (Motosports Racing Team”)

Seniors 40+ klasē:

1. Ingus Bērziņš (Motosports Racing Team”)
  2. Viktoras Majys
  3. Ragnar Valdstein

Veterāni 50+ klasē:

1. Ivars Miķelsons (privāti)
  2. Jānis Rasmanis (KTM Orange Racing”)
  3. Raimonds Baltgalvis (Saldus motoklubs”)

Iesācēji (C) klasē:

1. Mihkel Reino
  2. Villem Martin Roos
  3. Ritvars Dombrovskis

Open 1h klasē:

1. Rihards Pabērzs
  2. Rūdolfs Rinka
  3. Anrijs Beržanskis

85 cc3 klasē:

1. Inguss Supe (Sigulda Racing Team”)
  2. Ričards Dambergs (Saldus motoklubs”)
  3. Gusts Rasmanis (KTM Orange Racing”)

Absolūtais iesācējs klasē:

1. Elvis Sapals
  2. Arvis Blūms
  3. Ivo Hartmanis

Kvadri open klasē:

1. Aivis Graudiņš (Saldus motoklubs”)
  2. Raido Viinapuu
  3. Nerijus Moisas

ATV klasē:

1. Hegri Sutt
  2. Taivo Kaarna
  3. Tonu Tooming

Klubu komandu ieskaitē pirmā vieta Motosports Racing Team” 1. komanda - Kārlis Kalējs, Ingus Bērziņš, Gustavs Krasts un Jānis Jansons.

Otrajā vietā KTM Orange Racing” - Miks Rasmanis, Gusts Rasmanis, Jānis Rasmanis un Mārcis Valdbergs.

Trešajā vietā Saldus motoklubs” - Jurģis Žukas, Raimonds Baltgalvis, Aivis Graudiņš un Alisters Budanovs.

Sacensību rezultāti: https://speedhive.mylaps.com/Events/2253770

Latvijas kausa Cross Country ceturtais posms norisināsies 27. augustā Saldū.