Izglītība Talsi
Talsu 2. vidusskolas metodiskā centra pārbūve

11. septembrī norisinājās Talsu novada pašvaldības domes sēde, kuras darba kārtībā tika iekļauts lēmumprojekts par izmaksu pieaugumu projektam Skolas energoefektivitātes paaugstināšana un pārbūve Kārļa Mīlenbaha ielā 28, Talsos. Ar 11 deputātu atbalstu lēmumprojekts tika atbalstīts.

Talsu 2. vidusskolas Metodiskā centra, Kārļa Mīlenbaha ielā 28 pārbūve ir viens no Talsu novada pašvaldības prioritārajiem investīciju projektiem. Lai to īstenotu, pagājušā gada 9. augustā Talsu novada pašvaldība noslēdza iepirkuma līgumu par būvdarbu veikšanu ar SIA Bildberg”, taču to gaitā radušies sarežģījumi. Būvdarbu laikā konstatētas daudz dažādas nesakritības un neatbilstības ar būvprojektā norādīto un faktiski dabā esošo. Visas būvniecības laikā sagatavots 51 konstatācijas akts.

Lai pēc iespējas drīzāk paveiktu būvdarbus, nepieciešami papildu 147170,75 eiro (ieskaitot pievienotās vērtības nodokli). Būvdarbu veicējs informējis pašvaldību, iesniedzis papildu veicamo darbu tāmi, balstoties uz konstatācijas aktiem, kā arī sniedzis savus komentārus.

Talsu novada pašvaldības dome 11. septembra sēdē lēmusi atbalstīt izmaksu pieaugumu iepriekšminētās summas apjomā un slēgt vienošanos par grozījumiem iepirkuma līgumā.

Pēc pārbūves Metodiskais centrs kļūs par pastāvīgu mājvietu Talsu 2. vidusskolas skolēniem no 1. līdz 3. klasei, tās ir deviņas klases, ap 200 skolēnu.  Ēka būs pilnībā atjaunota, nodrošinot augstu energoefektivitāti, samazinot primārās enerģijas patēriņu, papildu sakārtojot un labiekārtojot arī apkārtējo teritoriju. Būs pieejams aktīvās atpūtas laukums, tiks uzstādīts teritoriju norobežojošs žogs un veikta apzaļumošana. Tiks izveidota āra mācību klase, kas būs īpaši noderīga padziļinātai dabaszinību apguvei.

Līdzšinējā būvdarbu līguma summa noslēgta par 2052885,78 eiro. Projekta autoruzraudzību veic SIA „Elko arhitektūra”, būvuzraudzību – SIA „Būves un būvsistēmas”, būvdarbu veicējs – SIA „Bildberg”.