23. janvārī Lībagu sākumskolā aizvadīta tikšanās ar Talsu novada pašvaldības domes vadību un speciālistiem, kur pārrunāta pašvaldības iecere Lībagu sākumskolā mācību procesu organizēt atbilstoši pamatizglītības standartam: no 1. līdz 3. klasei.
Līdz šim Lībagu sākumskolā izglītības process tiek nodrošināts bērniem no 1. līdz 4. klasei, bet saskaņā ar pamatizglītības standarta un programmas īstenošanas nosacījumiem piemērotākie pamatizglītības programmas īstenošanas posmi ir 1.–3. klase, 4.–6. klase un 7.–9. klase. Lai to ievērotu, nepieciešama iekšējā reorganizācija Lībagu sākumskolā, nosakot, ka tā no šī gada 1. septembra īsteno pamatizglītības programmu 1.–3. klašu posmā.
Talsu novada Izglītības pārvaldes vadītājs Uldis Katlaps uzsvēra, ka šis lēmums nav saistīts ar nepietiekamu skolēnu skaitu vai izglītības kvalitāti. Šie kritēriji Lībagu sākumskolā ir atbilstoši, bet jautājums jau ilgstoši ir bijis gan skolas, gan Izglītības pārvaldes darba kārtībā, ņemot vērā valstī noteikto pamatizglītības standartu un mācību programmu nosacījumus. Tā kā janvārī Talsu novada pašvaldības domē ir nonācis jautājums par skolu tīkla sakārtošanu, tad pieņemts lēmums arī līdztekus par Lībagu sākumskolas reorganizāciju, vienādojot ar valstī izmantoto programmu dalījumu.
Pašreizējais dalījums palicis no laika, kad klašu posmi bija noteikti 1.–4. un 5.–9. klašu grupās.
Skolas pedagogi un vecāki lūdza klātesošajiem Talsu novada pašvaldības domes deputātiem (Eva Kārkliņa, Aldis Pinkens, Dainis Karols, Almants Kalniņš) noteikt trīs gadu pārejas posmu, tā ļaujot absolvēt izglītības iestādi bērniem, kuri to iesākuši, paļaujoties uz esošajiem nosacījumiem.
Vecāki izteica bažas par Talsu skolu kapacitāti bērnu uzņemšanā, kā arī norādīja, ka lielajās klasēs nereti nepamanīti paliek bērni ar mācību grūtībām un uzvedības problēmām. Nelieli klašu komplekti ļauj veiksmīgi ar šiem bērniem strādāt, ieliekot spēcīgus pamatus. Tāpat Lībagu sākumskolā ir spēcīgas ārpusklašu nodarbību tradīcijas, ko nepiedāvā citas izglītības iestādes.
U. Katlaps pastāstīja, ka vidēji Talsu pilsētas skolās klasēs ir 23 līdz 25 bērni, turklāt to uzņemšana attiecīgajā iestādē ir reglamentēta. Prioritāri tiek uzņemti bērni, kuru dzīvesvieta deklarēta attiecīgajā teritorijā, kam seko bērni, kuru administratīvajā teritorijā nav attiecīgās izglītības iestādes ar nepieciešamo izglītības pakāpi. Alternatīva Talsu pilsētas skolām ir Stendes pamatskola, kurā skolēnu skaita ziņā ir mazākas klases.
Aktuāls bija arī sabiedriskā transporta nodrošinājuma jautājums: vecāki novērojuši, ka nereti autobusi ir pārpildīti, līdz ar to bērnu nokļūšana līdz izvēlētajai izglītības iestādei var būt apgrūtinoša, tāpat nākas arī stāvēt kājās. E. Kārkliņa solīja šo jautājumu pārrunāt ar pasažieru pārvadājumu nodrošinātājiem.
Gala lēmums par Lībagu sākumskolas reorganizāciju tiks pieņemts Talsu novada pašvaldības domes sēdē 25. janvārī 9.00. Sēžu tiešraides pieejamas Talsu novada Youtube.com kontā.