Talsi

Jau informējām, ka Talsu novada pašvaldība šajā gadā uzsāks mērķtiecīgu Spānijas kailgliemežu ierobežošanu pašvaldībai piederošajās Talsu pilsētas teritorijās. Spānijas kailgliemežu ierobežošanu līdz augusta beigām pilsētā veiks SIA „Janvāri”.

Talsu pilsētā līdz 31. augustam tiks veikta invazīvās sugas Spānijas kailgliemežu ierobežošana ar dzels fosfātu saturošu limacīdu „Sluxx” Talsos Vilkmuižas ezera apkārtnē un atsevišķos posmos Krasta, 1. maija, Avotu, 1905. gada, Jaunajā, A. Lerha-Puškaiša, Kļavu, Rūķu un Ziemeļu ielā.

Teritorijās, kur notiks šīs sugas ierobežošana, tiks izvietoti informatīvi paziņojumi. Limacīds „Sluxx” nav kaitīgs cilvēkiem, dzīvniekiem, kukaiņiem, augiem, bet var būt nāvējošs ne tikai Spānijas kailgliemežiem, bet arī citiem gliemežiem.

Talsu novada pašvaldība aicina iedzīvotājus izturēties ar sapratni, jo organizēta Spānijas kailgliemežu ierobežošana Talsu novada pašvaldības teritorijā tiks veikta pirmo reizi. Šogad iegūtā pieredze palīdzēs saprast, kā ierobežošanas pasākumus efektīvi veikt arī turpmāk.

Lai ierobežotu šīs sugas izplatību privātīpašumos, svarīgi ir regulāri sakopt īpašumus, pļaujot zālienu, neveidojot dēļu un zaru kaudzes, jo ēnainas un mitras vietas ir labvēlīgas Spānijas kailgliemeža attīstībai un ekspansīvai izplatībai.

Ja Spānijas kailgliemeži ir konstatēti jūsu īpašumā, tos nepieciešams ierobežot ar mehāniskām, ķīmiskām, bioloģiskām ierobežošanas metodēm. Intensīva ierobežošana jāveic līdz vasaras otrajai pusei, jo augustā un septembrī gliemeži dēj olas. Katrs īpatnis sezonas laikā var izdēt līdz 500 olām, no kā nākamajā gadā radīsies jauni gliemeži.