Kultūra Talsi Tūrisms

Tūrisma informācijas centrā (TIC) Talsos un Talsu novada muzejā līdz gada beigām brīvprātīgo darbu veiks Vakhtangi Gigauri no Gruzijas. Šī iespēja radusies, Talsu novada pašvaldībai sadarbojoties ar biedrību Radi vidi pats”.

Brīvprātīgo darbu V. Gigauri veiks Eiropas Solidaritātes korpusa programmas projektā, kas paredz, ka brīvprātīgais saņem tikai dzīvošanas/uztura naudu (24,00 eiro dienā), bet ne darba algu.

Vakhtangi TIC iesaistīsies ekotūrisma un dabas aizsardzības projektos, bet Talsu novada muzejā pildīs aktuālos darbus Dabas nodaļā.

Tūrisma nodaļas vadītāja Dace Cine pastāsta, ka Talsu TIC jau vairākus gadus atpakaļ ir uzņēmis brīvprātīgā darba veicējus, pirms tam šai programmai akreditējoties.

Strukturējot Talsu pilsētas un novada tūrisma attīstības iespēju plānu, potenciālu saskatījām arī ārvalstu jauniešu brīvprātīgajā darbā. Tas ne tikai palielina mūsu reģiona atpazīstamību, bet ir arī viens no atbalsta veidiem, kā šajā pašvaldības reorganizācijas laikā piesaistīt papildspēkus darbam tūrismā jomā sezonas visintensīvākajā laikā,” saka D. Cine. Jau agrāk viņai bijusi pozitīva pieredze sadarbībā ar biedrību Radi vidi pats”, kas ik gadu Eiropas Solidaritātes korpusa programmā raksta apjomīgus projektus un pārvalda brīvprātīgā darba veicējus Kurzemē. Sazinoties ar biedrību, radās iespēja piesaistīt vienu brīvprātīgo jaunieti ekotūrisma, dabas  aizsardzības un  izpētes, zaļās domāšanas virzienā, kas pilnībā atbilst Talsu pilsētas un novada filozofijai un tūrisma attīstības stratēģijai.

Interesi par brīvprātīgo darbu Talsu novadā izrādīja vairāki pretendenti no Ukrainas, Jordānas un Gruzijas, bet par atbilstošāko tika atzīts kandidāts no Gruzijas.