Kultūra Novadā Tūrisms Uzņēmējdarbība

No 14. līdz 15. maijam Lietuvas mediju pārstāvji no dienas laikraksta Lietuvos rytas”, ceļojumu žurnāla „Kelionės ir pramogos”, iknedēļas žurnāla Savaitė”, elektroniskā portāla „​​​​​​​Pozicija.org”, laikraksta „​​​​​​​Draugas” un vides tēmām veltīta žurnāla „​​​​​​​Žaliasis pasaulis” iepazina Talsu novada tūrisma piedāvājuma daudzveidību.

Divu dienu laikā žurnālisti apmeklēja tūrisma vietas un uzņēmējus Sabilē, Laucienē, Talsos, Valdemārpilī, Dundagā, Kolkā, Rojā un Kaltenē. Kaimiņvalsts viesi tikās ar uzņēmējiem, kas darbojas atpūtas parkā ​​​​​​​Laumas”, restorānā Dundagas rezidence”, Pāces vilnas fabrikā, viesu namā  Dunduriņi”, restorānā RestoTerase”, kempingā Ūši”, pie zivju kūpināšanas meistara Andra Pitragā, viesnīcā Roja”, viesu namā Cīrulīši”, Nurmuižas restorānā, Dienlilliju dārzā, SIA Kolkasrags”, kafejnīcā Jazz coffee”, Nr.33” un Promenādes apartamentos. Mediju pārstāvji izzināja Slīteres nacionālo parku, dabas parkus Talsu pauguraine” un Abavas senleja”, iepazina Talsus, Valdemārpili, Dundagas pili, Tiņģeres muižu un Rojas muzeju.

„Talsu novads ir liels, brīnišķīgs, pozitīvām emocijām un plašām zināšanām piepildīts jaunatklāts tūrisma galamērķis lietuviešu ceļotājiem, kas tiks presē plaši prezentēts un rekomendēts Lietuvas sabiedrībai,” tā savās atsauksmēs dalās lietuviešu žurnālisti par visu iepazīto un izzināto tūrisma jomā.

Preses vizīte tika gatavota kopš 20. marta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras darba semināra Viļņā, kura laikā tika uzrunāti minētie Lietuvas mediji. Lietuva ir viens no primārajiem tūrisma mērķa tirgiem Talsu novadam un Latvijai kopumā. Tūrisma nodaļa cer, ka Talsu novada uzņēmēju ieguldījums vizītes uzņemšanā, sniegs ienākošā tūrisma pieaugumu un attiecīgi palielinās uzņēmēju ieņēmumus.​​​​​​​