Talsi

Talsu ezera promenāde ir gan vietējo iedzīvotāju, gan tūristu iecienīta atpūtas un pastaigu vieta. Lai šajā teritorijā uzlabotu satiksmes drošību un sakārtotu transportlīdzekļu plūsmu, tai skaitā to novietošanu, tiks uzstādītas jaunas ceļa zīmes.

Līdz šim transporta līdzekļu novietošana Talsu ezera promenādē netika ierobežota, tāpat arī transportlīdzekļu pārvietošanās šajā zonā ir bijusi neatbilstoša. Satiksmes organizāciju Talsu novada pašvaldības Pasažieru pārvadājumu un ceļu apsaimniekošanas komisija pārskatīja pēc saņemtā iedzīvotāja iesnieguma, kur tika lūgts izvērtēt un mainīt pašreizējo transportlīdzekļu novietošanas kārtību.

Komisija un Talsu pilsētas pārvaldnieks tikās ar šajā teritorijā dzīvojošajiem iedzīvotājiem, tur strādājošajiem uzņēmējiem un ēku īpašniekiem, lai rastu sabiedrībai labvēlīgāko risinājumu.

Pēc komisijas rekomendācijas Talsu pilsētas pārvalde Talsu ezera promenādē uzstādīs vairākas ceļa zīmes.

Divas no tām ierobežos transportlīdzekļu stāvēšanu pie ēkas Lielajā ielā 29b un pie kafejnīcas Jazz Coffee”. Turpmāk šajās pieturvietās transportlīdzekļus no plkst. 9.00 līdz 19.00 varēs novietot līdz divām stundām.

Savukārt Lielajā ielā 33 un 35 automašīnas varēs novietot uz pastāvīgu laiku tikai šo māju iedzīvotāji.

Tāpat Talsu ezera promenādes teritorijā tiks izvietota zīme Dzīvojamā zona”, savukārt četrās vietās tiks izliktas zīmes Apstāties aizliegts” (pie promenādes sākuma Lielajā ielā, iepretim ēkai Lielajā ielā 37 un abās pusēs pie pagrieziena uz Ūdens ielu). Teritorijā būs izliktas arī divas Braukt aizliegts” un Iebraukt aizliegts” zīmes. Papildus no Lielās ielas puses (pie agrākā veikala Gerkens”) būs izvietoti pieci ceļa norobežojuma plastmasas stabiņi, lai izslēgtu nevēlamu transportlīdzekļu kustību. Toties gājēju ceļa sākumā no Ūdens ielas krustojuma tiks izvietota zīme, kas paredz kopēju gājēju un velosipēdu ceļu.

Komisijas priekšsēdētājs Māris Rozenbergs uzsver, ka Talsu ezera promenāde ir pilsētas sirds. Tāpēc bija svarīgi rast tādu risinājumu satiksmes drošības uzlabošanai, kas ņemtu vērā ne tikai šajā teritorijā dzīvojošo un strādājošo intereses, bet arī harmoniski iekļautos vecpilsētas satiksmē talsenieku, novadnieku un tūristu ērtībai.

Tāpat viņš informēja, ka patlaban Talsos tiek gatavotas rekomendācijas dzīvojamajos kvartālos, kur nav trotuāru, izvietot zīmes, kas definē dzīvojamo zonu.