Talsi Kultūra
Talsu roka ar vainagu

Talsi ir mākslinieku pilsēta, kas jau tradicionāli ik gadu atzīmē Mākslas dienas. Šogad pirmās aktivitātes plānotas jau 15. aprīlī, un jau šodien pilsētvide ieguvusi kādu simbolisku jauninājumu – Stendes ielas lokveida krustojumā izvietota gleznotājas un keramiķes Katrīnas Vīnertes darinātā skulptūra ar Talsu pilsētas ģerboņa elementu: roku, kas tur vainagu.

Katrīnas Vīnertes radītais mākslas darbs agrāk bija izvietots Sauleskalnā pie vecā ūdenstorņa, bet pagājušajā gadā to savā īpašumā iegādājās pašvaldība.

Tā kā Talsu pilsētas robežstabs, kura galā bija izvietots pilsētas ģerboņa elements – roka, kas tur vainagu – bija jau tehniski novecojis un to nācās demontēt Stendes ielas pārbūves laikā, tad tagad šajā vietā izvietotajam K. Vīnertes darbam ir īpaša simboliska nozīme.

Vides objekts Stendes ielā atradīsies līdz maijam. Talsu novada pašvaldība ir sākusi izvērtēt iespēju atjaunot Talsu pilsētai tik raksturīgo robežstabu.