Novadā
millupatinas

No augusta bērniņi, kuri tiek reģistrēti kā Talsu novada iedzīvotāji, saņem īpašu dāvanu – mīļlupatiņu tīģerīša formā. Jaunās Talsu novada dāvanas jaundzimušajiem ar sirds siltumu un patiesām rūpēm darinājusi piecu bērnu māmiņa, zīmola „Baby Bella” dibinātāja Elīna Sondare no Laidzes pagasta.

Jaundzimušie, kurus vecāki reģistrē par pilntiesīgiem Talsu novada iedzīvotājiem, no Talsu novada pašvaldības saņem vairākas veltes, bet viena no tām ir ar īpašu sirds siltumu darināta un ar stilizēto Talsu saulītes zīmes svētību apveltīta: tās ir E. Sondares mīļlupatiņas, kas bērniem nereti kļūst par pirmajiem rotaļu draugiem. Elīna, būdama piecu bērnu māmiņa, labi pārzina bērnu vajadzības un ir radījusi mazuļiem atbilstošu dāvanu.

Papildus mīļlupatiņām jaundzimušo vecākiem tiek dāvāta grāmata „Mūsu bērns” un vāciņi, kur ievietot bērna dzimšanas apliecību.

Vecāki, kuri paši un kuru mazulis deklarēts Talsu novadā, var pieteikties arī bērna piedzimšanas pabalstam, ja tas jau nav piešķirts citā pašvaldībā. Lai to saņemtu, jāvēršas Talsu novada Sociālajā dienestā un jāiesniedz iesniegums un jaundzimušā bērna dzimšanas apliecības kopija.

Bērna piedzimšanas pabalsts par vienu bērniņu ir 200 eiro apmērā, par dvīnīšiem tas ir 300 eiro apmērā, bet par trīnīšiem Talsu novada pašvaldība piešķir 450 eiro.