Kolka

Tuvojas tas brīdis, kad no visām Latvijas pusēm uz Mazirbi atkal dosies vecāki un jaunāki puiši un meitenes, lai mācītos lībiešu valodu, lai dziedātu lībiešu dziesmas un lai apgūtu lībiešu kultūrvēsturisko mantojumu, jo Mazirbē no 25. jūlija līdz 3. augustam norisināsies ikgadējā lībiešu bērnu un jauniešu vasaras skola „Mierlinkizt 2024”. Šogad mums īpašs gads, jo lībiešu bērnu nometnei jau trīsdesmit gadi. Savulaik vienojāmies, ka gadus skaitīsim tikai notikušajām nometnēm.

Vasaras skolā „Mierlinkizt” lībiešu valodu mācīs Linda Zonne-Zumberga, Reinis Zumbergs, Ērika Krautmane, Irbe Ernštreite, Katrīna Skuja un Gita Kūla. Pamatīgu kultūrvēstures programmu ir izstrādājusi un nometnē jau kā mācībspēks atgriežas tās bijusī dalībniece Renāte Jonikāne. Par bērniem rūpēsies un viņus atbildīgi pieskatīs audzinātāji Ieva Līga Segliņa, Eleonora Rieksta, Santa Blumberga, Ēriks Kārlis Āboltiņš un Mārtiņš Skuja. Visi audzinātāji šajā pašā nometnē reiz uzsāka savas gaitas kā dalībnieki. Par mūzikas nodarbību saturu atbildēs Maija Kronberga un Elīna Skuja, savukārt ciemos pie mums atbrauks Elīna Ose. Par bērnu veselību un labsajūtu gādās medmāsiņa Māra Valdmane. Nometnes pedagogu rindas pirmo gadu papildinās trīs burvīgas jaunietes – Elīza Rudzīte, Lelū Stalte un Anna Dudzinska, jo viņām nometnes gaitas vecuma ierobežojuma dēļ jau beigušās, taču meitenes turpinās darboties kā brīvprātīgās palīdzes.

Mazirbe gaida trīsdesmito lībiešu vasaras skolu

Sakām paldies vasaras skolas organizētājam Latvijas Universitātes Lībiešu institūtam, atbalstītājiem Izglītības un zinātnes ministrijai, Talsu novada pašvaldībai un Līvu savienībai, kas nodrošina telpas nometnes trīsdesmit gadu jubilejas koncertam, kā arī visiem pārējiem, kuri gan ar padomu, gan mīļu vārdu visa gada laikā stiprina nometnes pedagogus. Tāpat paldies SIA “JS Projekts” par skaistajiem nometnes krekliem un džemperiem.

Mazirbe gaida trīsdesmito lībiešu vasaras skolu

Aicinām bijušos „Piški tēḑ”, „Tšītšōrlinkizt” un „Mierlinkizt” dalībniekus uz Lībiešu bērnu un jauniešu vasaras skolas sagatavoto svētku koncertu „Min azūm”, kas norisināsies Mazirbē, Lībiešu tautas namā, 2. augustā plkst. 18.00, kā arī tiksimies Lībiešu svētkos 3. augustā plkst. 12.00 svētku atklāšanā un plkst. 15.00 ieskandināsim Lībiešu tautas nama zālē notiekošo pasākumu.

Lībiešu kultūras centrs