Izglītība Mērsrags
Mērsraga vidusskolas nosaukuma plāksne

Nolūkā nodrošināt efektīvāku profesionālās ievirzes izglītības programmu mākslā un mūzikā pārvaldību, attīstību, īstenošanu un ilgtspēju Mērsraga pagasta teritorijā, 30. maija Talsu novada pašvaldības domes sēdē tika pieņemts lēmums Mērsraga Mūzikas un mākslas skolu pievienot Mērsraga vidusskolai.

Pašlaik Mērsraga Mūzikas un mākslas skolas izglītojamo skaits vizuāli plastiskās mākslas programmā ir nepietiekams, lai nodrošinātu pilnvērtīgu mācību procesu. 2023./2024. mācību gadā vidēji iestādē profesionālās ievirzes izglītības programmas apgūst 35 izglītojamie (6 vizuāli plastiskajā mākslā, 29 mūzikas programmās).

Šī gada 29. aprīlī un 13. maijā Mērsragā notika Mērsraga Mūzikas un mākslas skolas un Mērsraga vidusskolas darbinieku, izglītojamo vecāku un pašvaldības pārstāvju sapulce, kurā tika pārrunāta plānotā skolas pievienošana Mērsraga vidusskolai. Sapulces dalībnieku viedokļi bija dažādi, tai skaitā, gan atbalstot skolas patstāvības saglabāšanu, gan atbalstot tās pievienošanu Mērsraga vidusskolai. 13. maija tikšanās laikā vairums dalībnieku par labāko atzina pievienošanu Mērsraga vidusskolai, veidojot vienotu un efektīvu izglītības iestādi. Abas skolas jau šobrīd atrodas vienā ēkā.

Atgādinām, ka Talsu novada Izglītības nozares attīstības stratēģijā 2023.–2028. gadam kā viens no attīstības iespējamajiem scenārijiem minēts – veidot mākslas un mūzikas pamatskolas (vidusskolas) Talsu novadā. Tādējādi tiktu optimizētas administratīvās izmaksas, nodrošināta izglītības pakalpojumu ciešāka integrācija un iespējas resursu koplietošanai.

16 deputātiem balsojot „par”, tika atbalstīts lēmumprojekts ar šī gada 1. septembri likvidēt Mērsraga Mūzikas un mākslas skolu un pievienot to Mērsraga vidusskolai. Lēmumprojekts paredz arīdzan noteikt saistību pārņemšanu, Izglītības pārvaldes vadītājam nodrošināt nepieciešamo dokumentu iesniegšanu Izglītības un zinātnes ministrijā un Kultūras ministrijā, kā arī uzdot Mērsraga vidusskolas direktorei Ilzei Indruškevičai līdz šī gada 1. jūlijam sagatavot iestādes nolikuma grozījumus.