Novadā

Otrdien, 22. novembrī, valdības vārdā Ministru prezidents un nozaru ministri pasniedza sešas Ministru kabineta balvas ievērojamām Latvijas personībām un labdarības organizācijām par nozīmīgu veikumu Latvijas valsts attīstībā, zinātniskajā, kultūras un sabiedriskajā jomā. Šie laureāti ir izcils profesionalitātes, neatlaidības un aizrautīguma piemērs. Balvu saņēmusi arī novadniece, agronomijas zinātņu doktore Sanita Zute.

Agroresursu un ekonomikas institūta Stendes pētniecības centra zinātniskās daļas vadītājai, Laukaugu selekcijas un agroekoloģijas nodaļas vadošajai pētniecei, agronomijas zinātņu doktorei Sanitai Zutei Ministru kabineta balva piešķirta par nozīmīgu zinātnisko un sabiedrisko sniegumu Latvijas tautsaimniecībā.

Sanita Zute darbojas pētniecībā un vienlaikus gan aizstāv pētniecības vajadzības, gan meklē Latvijas tautsaimniecībai vērtīgākās iespējas, prasmīgi savedot kopā zemniekus, zinātniekus un politikas veidotājus.

„No visiem pienākumiem kā Ministru prezidentam Ministru kabineta balvas pasniegšana ir lielākais prieks un pagodinājums. Šodienas Ministru kabineta balvas laureāti ir atgādinājums visai sabiedrībai, ka esam izcili un ikvienam ir potenciāls to sasniegt. Ik gadu Ministru kabineta balvas laureāti ir atspulgs tam, kas notiek Latvijā un pasaulē. Šis gads ir pagājis Krievijas īstenotā kara Ukrainā zīmē. Tas smagi skar Ukrainu un ietekmē pārējo pasauli, arī Latviju. Mūsos, par laimi, tas ir izcēlis labāko: uznākot krīzēm, mēs esam pierādījuši – kā sabiedrība varam būt izteikti solidāri. Atbalsts, ko mēs visi esam snieguši Ukrainai, ir palīdzējis mums saliedēties,” atklājot svinīgo apbalvošanas ceremoniju, atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Ministru kabineta balva ir Latvijas valdības augstākais apbalvojums, nākamais augstākais apbalvojums valstī aiz Triju Zvaigžņu ordeņa. Laureāti saņem Ministru kabineta Goda diplomu, Ministru kabineta balvas krūšu nozīmīti un naudas balvu 7115 eiro apmērā.

Talsu novada pašvaldība sveic Sanitu Zuti ar augsto novērtējumu un viņas plašo ieguldījumu agronomijas zinātnē!

Santa Jirgensone
Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta