Talsi

Iepriekš informējām, ka Talsu novada muzejs un ap to esošais dendroloģiskais parks iekļauts Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā kā reģiona nozīmes arhitektūras piemineklis. Jūlijā sākās labiekārtošana pagalmā un parkā, lai viesiem būtu patīkamāka un ērtāka nokļūšana muzejā.

Jūnija sākumā muzejā viesojās Talsu novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa, Talsu novada domes priekšsēdētajas vietnieks Lauris Pīlēģis, Talsu pilsētas pārvaldes vadītājs Lauris Tīģers, Talsu novada būvvaldes ainavu arhitekte Linda Purviņa, lai apsekotu muzeja teritoriju un dendroloģisko parku un rastu risinājumus to labiekārtošanai.

Talsu novada muzejs sadarbībā ar pilsētas pārvaldi un pašvaldību rada finansējumu 12 jaunu soliņu un atkritumu tvertņu iegādei. Pagaidām daļa jauno soliņu savu vietu raduši muzeja pagalmā, otra daļa soliņu dendroloģiskajā parkā tiks uzstādīti augustā. Tāpat pie daļas soliņu izvietotas jaunas, stilistiski ēkai atbilstošas atkritumu tvertnes. Demontētie muzeja pagalma soliņi tiks uzstādīti pie Vilkmuižas ezera.

Ar lielu prieku paziņojam, ka muzeja pagalmā esošajā dīķītī uzstādīta strūklaka. Tā devusi ainavisku jauninājumu muzeja apkārtnei, turklāt pie dīķa būs pieejami saliekami koka krēsli, ko vasaras baudītāji varēs izmantot piknikošanai, sarunām un laba laika pavadīšanai. Augustā paredzēts labiekārtot piknika vietu muzeja pagalmā. Tāpat apmeklētāju  ērtībai uzstādīts kafijas automāts, lai var izbaudīt pastaigu  pa dendroloģisko parku.

Morāli un fiziski novecojušas bija arī āra apgaismes laternas muzeja pagalmā. Tumšajā diennakts laikā darbosies un apgaismojumu nodrošinās muzeja fasādes apgaismojums. Nākotnē iecerēts nomainīt arī piebraucamā ceļa un autostāvvietas apgaismes ķermeņus. Tāpat tiks meklēti risinājumi apgaismojuma ierīkošanai arī dendroloģiskajā parkā, lai gada tumšākajā laikā pastaigas pa parku būtu patīkamākas.

Talsu pilsētas pārvalde radusi iespēju atsākt parka tīrīšanu, lai atjaunotu tā autentisko izskatu. Pie parka ieejām tiks uzstādīta informācija par Talsu dendroloģisko parku, kā arī pie retāk sastopamajiem kokiem tiks uzstādīti QR kodi ar informāciju par tiem.

Projektā „Meža dienas 2023 – Talsu novada pašvaldības darbi parkos” dendroloģiskajā parkā paredzēts atjaunot koka tiltiņu. Esošais ir novecojis un zaudējis estētisko kvalitāti, atsevišķas tā konstrukcijas detaļas ir nolietojušās. Tiltiņš ir nozīmīgs parka labiekārtojuma elements, lai ērti un pilnvērtīgi izmantotu visu parka teritoriju pastaigām un atpūtai.

Labiekārtots Talsu novada muzeja parks
Labiekārtots Talsu novada muzeja parks. Soliņš