Veselība Valdemārpils

Saņemtas iedzīvotāju sūdzības par veselības stāvokļa pasliktināšanos pēc peldes Sasmakas ezerā, tāpēc ieteicams ezerā nepeldēties.

Talsu novada pašvaldība papildus veiks ezera peldūdens analīzes zarnu enterokoku un E. coli baktēriju koncentrācijas noteikšanai. Līdz rezultātu saņemšanai pie ezera izvietotas informatīvās zīmes. Aicinām saudzēt veselību un uz laiku ūdens prieku baudīšanai izvēlēties citas peldvietas!

Informēsim tiklīdz tiks saņemti analīžu rezultāti par zarnu nūjiņu klātbūtni peldūdenī, tomēr atgādinām, ka karstā laikā ūdenī var savairoties arī citas analīzēs nenosakāmas baktērijas vai kaitīgi organismi, kas izraisa, piemēram, peldētāju niezi un izsitumus uz ādas. Aicinām izvērtēt veselības stāvokli pirms došanās peldēt jebkurā ūdenstilpē, īpašu uzmanību pievēršot bērniem, senioriem un alerģiskiem cilvēkiem.