Kultūra Talsi

12. augustā no 19.00 atjaunotajā Talsu tirgus ēkā notiks Talsos līdz šim nebijis mūzikas un dzīvesprieka festivāls „Draudzība”, savedot kopā mūziķus no Latvijas, Lietuvas, Itālijas un Gruzijas. Dažādos eksotiskos deju mūzikas ritmos kvalitatīvu mākslinieku izpildījumā festivāla organizatori aicina atklāt, stiprināt, radīt un svinēt draudzību ritmu valodā.

Festivāla muzikālie priekšnesumi veidos tiltu no tradicionālās mūzikas caur regeju un elektrosvingu līdz latīņamerikas dejām, beidzot ar elektronisko mūziku.

To savstarpēji savīs grupa no Itālijas „THE SWEET LIFE SOCIETY”, kas ar panākumiem piedalījusies Eiropas zināmākajos mūzikas festivālos, atskaņojot elektrosvingu un hip-hopu tikai sev raksturīgajā melodiskajā un ritmiskajā kokteilī.

Vakara kulminācijā varēs baudīt pasaulslavenās grupas no Lietuvas „PLANETA POLAR” priekšnesumu, kas piesātināts ar latīņamerikas ritmiem, ugunīgu cumbia mūziku un mirdzošiem skatuves tērpiem, lai aizvestu klausītājus starp reālo un iedomāto pasauli. Grupai raksturīga lieliska humora izjūta un Karību reģiona skanējums. Nezinātājs nekad neuzminētu, ka mākslinieki ir no Lietuvas. Grupas misija ir iešūpot gurnus un likt mesties trakulīgā, priecīgā dejā.

No pašmāju zvaigznēm būs dzirdama regeja mūzikas apvienība „RIGA REGGAE” pilnā sastāvā, kas atskaņos populārākos hītus, kam teju katrs spēj dziedāt līdzi, bet klausītājiem, kuriem patīk meditatīvākas noskaņas, muzicēs KĀRLIS RUDRA. Viņš ir unikāls mākslinieks, kurš priekšnesumos izmanto dažādu valstu tradicionālos mūzikas instrumentus, piemēram, kokli, vargānu, duduku, to skanējumu apvienojot ar elektroniskiem skaņas efektiem.

Savukārt festivālu ar tradicionālajiem instrumentiem atklās folkmūzikas ansamblis GOGOLAI no Gruzijas.

Pie DJ pultīm ar priekšnesumiem vakaru bagātinās DJ MILKY, DJ KHOREN, DJ EL HARMONY.

Festivālu organizē trīs draugi, talsenieki – Armands Svinsters, Andis Grīva un Līva Lediņa, sadarbībā ar Talsu novada pašvaldību, un pateicoties atbalstītājiem A/S „Vertex”, kultūrtelpai „Kurte” un biedrībai „Baložu pasts”. Ieeja festivālā bez maksas.

Sadraudzēsimies Talsu Tirgū! Kur tad liksies?!

Mūzikas festivāls