Novadā

Jau informējām, ka Talsu novada pašvaldība 27. jūlijā izbeigusi darba tiesiskās attiecības ar pašvaldības izpilddirektora vietnieci administratīvajos un finanšu jautājumos Evitu Veidi un  vietnieku attīstības plānošanas un nekustamā īpašuma jautājumos Arvi Lagzdiņu. Savukārt pašvaldības izpilddirektore Ieva Krēķe, pirms tam informējot pašvaldības darbiniekus par pret sevi vērstu iespējamu politisko spiedienu, patlaban atrodas attaisnotā prombūtnē. Lai nodrošinātu pašvaldības darba nepārtrauktību, Talsu novada dome atbalstīja lēmumu par izpilddirektora pienākuma izpildītāju uz I. Krēķes attaisnotas prombūtnes laiku iecelt Daci Zeļģi, Talsu novada Sociālā dienesta vadītāju. Savukārt par vietnieka attīstības plānošanas un nekustamā īpašuma jautājumos pienākumu izpildītāju tika apstiprināta Ligita Šnore, Talsu novada pašvaldības Attīstības plānošanas nodaļas Plānošanas daļas teritorijas plānotāja un iepirkumu komisijas priekšsēdētāja.

28. jūlija Talsu novada domes sēdē bija iekļauti vairāki jautājumi, kas attiecas uz pašvaldības vadību, tai skaitā domes sēdes darba kārtība paredzēja izskatīt jautājumu par vienošanās piedāvājumu Talsu novada pašvaldības izpilddirektoram.

Tā kā domes sēdes darba kārtības jautājumu izskatīšana ieilga un līdz 19.00 vēl nebija izskatīti jautājumi par pašvaldības vadību, tad Talsu novada domes deputāti vienojās pirms sēdes pārtraukšanas izskatīt jautājumus par izpilddirektora pienākumu izpildītāja iecelšanu, par Talsu novada pašvaldības izpilddirektora vietnieka attīstības plānošanas un nekustamā īpašuma jautājumos atbrīvošanu no amata un par šī vietnieka pienākumu izpildītāja iecelšanu amatā.

Talsu novada domes deputāti par izpilddirektora pienākumu izpildītāju apstiprināja Daci Zeļģi, kura  jau iepriekš uz laiku ir pildījusi izpilddirektora pienākumus, labi orientējas pašvaldības darbā un veiksmīgi vada kolektīvu.

Savukārt par pašvaldības izpilddirektora vietnieka attīstības plānošanas un nekustamā īpašuma jautājumos pienākumu izpildītāju, pirms tam pieņemot lēmumu par A. Lagzdiņa atbrīvošanu no amata, apstiprināta Ligita Šnore, Talsu novada pašvaldības Attīstības plānošanas nodaļas Plānošanas daļas teritorijas plānotāja un iepirkumu komisijas priekšsēdētāja.

Atlikušos darba kārtības jautājumus Talsu novada domes deputāti plānoja izskatīt 4. augustā.

4. augustā no Talsu novada domes sēdes darba kārtības tika izņemts jautājums par vienošanās piedāvājumu Talsu novada pašvaldības izpilddirektoram. S. Pētersone paskaidroja, ka „šobrīd vienošanos noslēgt nav iespējams, jo izpilddirektors atrodas attaisnotā prombūtnē, un darba gaitā radušies jautājumi, kas prasa atbildes likumā noteiktajā kārtībā.” Domes priekšsēdētāja uzsvēra, ka par jautājuma virzību deputāti tiks informēti vai nu augusta, vai septembra domes sēdē, atkarībā no procesa virzības.

Savukārt, tā kā 27. jūlijā E. Veide ir izbeigusi darba tiesiskās attiecības ar pašvaldību, Talsu novada domes deputāti pēc precizējošām diskusijām nolēma pieņemt lēmumu par viņas atbrīvošanu no Talsu novada pašvaldības vietnieka administratīvajos un finanšu jautājumos amata.

Diskusijas raisīja izpilddirektora noslēgto vienošanos ar izpilddirektora vietniekiem pamatojums, kas paredzēja, beidzot darba attiecības, izmaksāt kompensācijas četru vidējo izpeļņu apmērā. Šis ir viens no jautājumiem, kā pamatotība tiks izvērtēta un skaidrota likumā noteiktajā kārtībā.