Novadā

26. oktobrī Talsu novada pašvaldībā tika saņemts desmit Talsu novada domes deputātu parakstīts iesniegums par Talsu novada domes priekšsēdētājas Sandras Pētersones atbrīvošanu no amata. Tas tika virzīts kā papildu darba kārtības jautājums 27. oktobrī paredzētajā kārtējā domes sēdē. Lai iekļautu papildu jautājumu domes sēdes darba kārtībā, nepieciešams, lai tam piekrīt ne mazāk kā divas trešdaļas no klātesošajiem domes deputātiem. Deputātu vairākums neatbalstīja šī jautājuma iekļaušanu sēdes darba kārtībā. Ņemot vērā minēto, netika apstiprināta papildinātā domes sēdes darba kārtība, un domes sēde nenotika.

Lai domes sēdē iekļautu papildu darba kārtības jautājumus, tos nepieciešams atbalstīt vismaz divām trešdaļām no klātesošajiem deputātiem, kas šajā gadījumā ir 12. Lai arī likuma regulējumā nav precīzi definēts, ka šāda kārtība attiecas arī uz deputātu iesniegumu par domes sēdes priekšsēdētāja atbrīvošanu no amata, tomēr, sazinoties ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), tika saņemta norāde arī šajā gadījumā ievērot šo principu.

Talsu novada domes sēdes darba kārtībā bija iekļauti 44 lemjošie jautājumi un divi informatīvie jautājumi, savukārt papildu darba kārtībā tika iesniegti astoņi jautājumi. Septiņu jautājumu iekļaušanu domes sēdes darba kārtībā Talsu novada domes deputāti atbalstīja, bet jautājumu par priekšsēdētājas atbrīvošanu ne. Talsu novada domes sēdes deputātu vairākums neatbalstīja šādi papildināto domes sēdes darba kārtību, līdz ar to domes sēde nenotika.

Lai saprastu, kā juridiski korekti tālāk rīkoties un vai šī domes sēde atzīstama par nenotikušu vai pārtrauktu, Talsu novada pašvaldība lūgs VARAM viedokli.

Iesniegumu par Talsu novada domes priekšsēdētājas Sandras Pētersones atbrīvošanu no amata iesniedza desmit domes deputāti: Aldis Pinkens, Māris Rozenbergs, Andra Grīvāne, Lauris Pīlēģis, Ilva Norenberga, Kalvis Kalniņš, Edgars Zelderis, Ainis Stūrmanis, Ieva Brūna un Eva Kārkliņa.