Sports Valdemārpils
Uvis Balinskis
Foto: Jana Duļevska

Acīmredzamais un teju neticamais ‒ Stenlija kauss ir Valdemārpilī! Talsu novada pašvaldība lepojas ar Uvi Balinski un Floridas „Panthers” komandu par izcīnīto godalgu ‒ dalāmies priekā kopā ar ģimeni un draugiem.

Vakar, 30. jūlijā, pēc svinīgās sagaidīšanas dzimtajā Ventspilī, Uvis ar Stenlija kausu devās uz vecāku dzimto Valdemārpili.

Prestižo NHL balvu U. Balinskis ieguva jūnija beigās kopā ar Floridas „Panthers” komandu. Viņš ir trešais Latvijas hokejists, kuram izdevies izcīnīt Stenlija kausu. Pērn to paveica uzbrucējs Teodors Bļugers, pārstāvot Vegasas „Golden Knights”. Savukārt 1996. gadā aizsargs Sandis Ozoliņš uzvarēja ar Kolorādo „Avalanche”.

Savā NHL debijas sezonā Balinskis piedalījās 26 regulārā čempionāta mačos, guva vienus vārtus, veica divas rezultatīvas piespēles un sakrāja neitrālu lietderības koeficientu. Savukārt „play-off” turnīrā viņš nespēlēja. Jaunais hokejists janvārī pagarināja līgumu ar „Panthers” uz vēl divām sezonām.

Uvis Balinskis
Foto: Jana Duļevska.