Novadā

No 15. aprīļa līdz gada beigām būs izmaiņas Talsu novada pašvaldības iestāžu un struktūrvienību darba organizācijā. Jau informējām, ka Talsu novada pašvaldības dome, lai samazinātu pašvaldības darba algu izdevumus, pieņēma lēmumu līdz gada beigām noteikt pašvaldībā strādājošajiem nepilnu darba laiku.

Nepilns darba laiks no 15. aprīļa tiks piemērots pašvaldības iestāžu un struktūrvienību administrācijas darbiniekiem, izņemot pedagogus un Centrālās pārvaldes darbiniekus. Savukārt Centrālās pārvaldes darbiniekiem nepilnais darba laiks tiks noteikts no 1. jūnija, kad Centrālā pārvalde sāks strādāt reorganizētajā struktūrā. Tā kā šobrīd pieņemts lēmums par Centrālās pārvaldes reorganizāciju, kas paredz amatu vietu skaitu samazinājumu par 50 un departamentu izveidi, tad nepilnais darba laiks speciālistiem tiks noteikts no 1. jūnija: pēc reorganizācijas beigām. Lai reorganizāciju īstenotu, ir jāsagatavo nepieciešamā dokumentācija un jāievēro noteikts process. Ar Talsu novada pašvaldības domes lēmumu tiks mainīts Talsu novada pašvaldības nolikums, tad tiks pārskatīts Centrālās pārvaldes reglaments, izstrādāti departamentu nolikumi, pārskatīti esošie un sagatavoti jauni amatu apraksti, izvērtēti esošie darbinieki un pieņemti lēmumi par uzteikumu izsniegšanu.

Samazinājums no ierastajām 40 darba stundām nedēļā līdz 32 netiks piemērots pedagogiem un atsevišķiem amatiem, uz ko darba specifikas dēļ nav iespējams attiecināt šo nosacījumu. Piemēram, konkrētu izglītības iestāžu direktoru vietniekiem, dežurantiem, garderobistiem, administratoriem, tehniskajiem darbiniekiem, saimniecības pārziņiem, skolotāju palīgiem, pavāriem un pavāru palīgiem, apkopējām.

Arī pašvaldības policijas vecākie inspektori un inspektori, pansionāta „Lauciene” darbinieki, dzimtsarakstu nodaļas vadītājs un vadītāja vietnieki, lai nodrošinātu pakalpojumu nepārtrauktību, strādās normālo darba laiku (40 stundas nedēļā).

Darba organizāciju iestādēs no 15. aprīļa, piemērojot nepilno darba laiku, noteiks iestāžu vadītājs. Pamata princips tā izvēlei būs esošo pakalpojumu nodrošināšana līdzšinējā apmērā.

Savukārt Centrālās pārvaldes speciālisti no 1. jūnija strādās no pirmdienas līdz ceturtdienai (pirmdien, trešdien, ceturtdien no 8.00 līdz 17.00, bet otrdien: no 9.00 līdz 18.00). Piecas darba dienas nedēļā, piemērojot maiņu darbu, būs noteiktas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā, Informācijas un Komunikāciju tehnoloģiju un Tūrisma nodaļas darbiniekiem, kā arī autobusu un mikroautobusu vadītājiem.

Izmaiņas iestāžu, struktūrvienību, Centrālās pārvaldes darba laikā tiks publicētas pašvaldības tīmekļvietnes www.talsunovads.lv kontaktinformācijas sadaļā.