Novadā

Ar Talsu novada domes lēmumu no 1. augusta tiks paaugstināta maksa Talsu Tautas nama struktūrvienībai kinoteātris „Auseklis” filmu seansu apmeklējumam. Jaunais aprēķins veikts, pamatojoties uz vidējo kinobiļešu cenu pieaugumu Latvijas tirgū un vispārējiem iestādes budžeta ieņēmumiem un izdevumiem pēdējo gadu laikā. Noteiktā atlaižu sistēma tiks saglabāta – skolēni, studenti, ģimenes un pensionāri arī turpmāk varēs nopirkt biļetes ar atlaidi.

No 1. augusta stāsies spēkā grozījumi kinoteātra „Auseklis” cenrādī, kas paredz biļešu cenu izmaiņas. Lēmums par kino biļešu cenas maiņu pamatots ar likuma „Par pašvaldībām” 21. panta 14. punktu, kas nosaka, ka dome var noteikt, ja tas nav aizliegts vai noteikts ar likumiem vai Ministru kabineta noteikumiem, maksu par citiem pakalpojumiem, ko sniedz pašvaldības iestādes. Pakalpojumu cenas nepieciešams regulāri pārskatīt, lai tās būtu ekonomiski pamatotas.

Pašlaik pieaugušajiem, kas apmeklē kinoteātri, ieejas biļete maksā 3 eiro, skolēniem un studentiem – 2 eiro, pensionāriem un ģimenēm ar bērniem par biļeti jāmaksā 1,50 eiro katram. Lai kinoteātris būtu pieejams dažādām sabiedrības grupām tiks saglabāta jau ierastā atlaižu sistēma. Pēc cenu kāpuma attiecīgā summa pieaugušai personai būs 5 eiro, skolēniem un studentiem – 4 eiro, bet pensionāriem un ģimenēm – 3 eiro katram.

„Lai arī turpmāk nodrošinātu augstvērtīgu un daudzveidīgu filmu piedāvājumu, mūsdienīgu kino tehnisko nodrošinājumu, ir nepieciešams aktualizēt un noteikt ekonomiski pamatotu kinoseansa maksas pakalpojuma cenu, kas nav pārskatīta vairāk nekā četrus gadus.  Kino apmeklējuma maksai ir jābūt pieejamai, bet atbilstošai esošai ekonomiskai situācijai,” stāsta kinoteātra „Auseklis” vadītāja Māra Cēbere.

Kinoteātris „Auseklis” apkopojis pēdējo trīs gadu statistikas datus filmu izrādīšanā, un, lai gan kopējo situāciju un absolūtos apmeklējuma skaitļus radikāli ietekmējusi pandēmija, tomēr skatītāju interese par filmām nav būtiski mazinājusies. 2022. gada pirmajos trīs mēnešos kinoteātri apmeklējuši jau 4800 skatītāji, 2021. gadā, kad Latvijā kinoteātri bija slēgti vairāk nekā septiņus mēnešus – 4040 skatītāji, bet 2020. gadā, ar periodisku kinoteātra darbības pārtraukšanu, tie bija 12 000 apmeklētāji. Savukārt 2019. gada filmu izrādīšanas dati liecina, ka pirms pandēmijas apstākļos kopējais kinoteātra apmeklētāju skaits ir bijis vislielākais – 30 388 skatītāji.

Renāte Freiberga