Novadā

Jau tradicionāli, Talsu novada pašvaldība organizēja konkursu „Ziemassvētku skatlogs Talsu novadā”, kurā tika meklēti labākie risinājumi Ziemassvētku skatlogu, ieejas mezglu un/vai priekšlaukumu noformējumiem.

Īsi pirms saulgriežiem, konkursa „Ziemassvētku skatlogs Talsu novadā” vērtēšanas komisija devās izbraukumā, lai novērtētu novadnieku sarūpēto vizuālo baudījumu, lūkojot radošākās, gaumīgākās un oriģinālākās vietas pilsētvidē, kas tērptas gada nogales svētku noskaņās. Vērtēšanas komisijas locekļi iepazina 28 pretendentus (Talsos saņemti 12 pieteikumi; Sabilē – 6 pieteikumi; Valdemārpilī – 3 pieteikumi; Stendē – 1 pieteikums; teritorijās ārpus pilsētām – 6 pieteikumi). Konkursa vērtēšanas komisijā piedalījās Talsu novada pašvaldības Būvvaldes, Talsu novada tūrisma informācijas centra un Talsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļas speciālisti. Pieteiktos objektus komisija lūkoja klātienē un pēc tam vienojas par godalgām.

Piedāvājam iepazīties ar konkursa uzvarētājiem:

• 1. vieta Sabilē – IK „Bodīte 7”, Rīgas ielā 4/6 (84 punkti);
  • 1. vieta Stendē – „Rokraksts”, Brīvības ielā 10-2 (87 punkti);
  • 1. vieta Valdemārpilī – „Ziedu akcents”, Lielā ielā 12 (83 punkti);
  • 1. vieta Talsos – „Dārzeņu namiņš „Druvas””, Jaunā ielā 21 (96 punkti);
  • 2. vieta Talsos – „Kreimenīte”, Darba ielā 44 (93 punkti);
  • 3. vieta Talsos – „Piparmētra”, Lielā ielā 34 (84 punkti);
  • 1. vieta teritorijās ārpus pilsētām – IK „Š. Tims”, Mērsragā, Lielā ielā 37 (98 punkti);
  • 1. vieta teritorijās ārpus pilsētām – „Kolibri”, Dundagā, Talsu ielā 16 (85 punkti);
  • 2. vieta teritorijās ārpus pilsētām – „Spura”, Rojā, Jūras ielā 1A (84 punkti);
  • 2. vieta teritorijās ārpus pilsētām – z/s „Selgas”, Uguņciemā, Vandzenes pagastā (83 punkti);
  • 3. vieta teritorijās ārpus pilsētām – salons „Grēta”, Dundagā, Talsu ielā 16 (64 punkti).

Vērtēšanas komisijai šogad iesūtīto pieteikumu skaits ir bijis gana liels un bagātīgs, tādēļ pēc priekšlikumu un viedokļu izteikšanas komisija vienojās par trīs Veicināšanas balvu piešķiršanu:

• „Rokdarbu lāde”, Sabilē, Pilskalna ielā 16 (81 punkts);
  • „Bimbuļi Rimbuļi”, Talsos, Lielā ielā 33 (83 punkti);
  • Silvas Vilkastes fizioterapeita prakse, Talsos, Lielā ielā 35-2 (73 punkti).

Konkurss „Ziemassvētku skatlogs Talsu novadā” tiek veidots, lai veicinātu iedzīvotāju un uzņēmēju aktīvu līdzdalību svētku rotas veidošanā. Konkurss norisinājās jau ceturto gadu, tajā tika aplūkoti gaumīgākie skatlogi, ieejas mezgli, tiem piegulošie priekšlaukumu un ēku fasādes daļu noformējumi. Konkursa mērķis – rosināt tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietas padomāt par Ziemassvētku tematikai atbilstošu noformējumu – iepriecinot ne tikai savus klientus, bet arī pilsētu iedzīvotājus. Komisija pretendentus vērtēja pēc vairākiem kritērijiem: objekta vizuālā koptēla mākslinieciskā kvalitāte; idejas, izpildījuma un pielietoto materiālu oriģinalitāte; noformējuma atbilstība uzņēmuma darbības veidam; noformējuma saderība ar objekta arhitektonisko tēlu un pilsētas vidi, sniedzot vērtējumu no nulles līdz pieciem punktiem, katrā no šīm pozīcijām.

Talsu pilsētā 1. vietas ieguvējs tika apbalvots ar Talsu novada Pateicību un naudas balvu 150 eiro apmērā; 2. vietas ieguvējs tika apbalvots ar Talsu novada Pateicību un naudas balvu 100 eiro, savukārt, 3. vietas ieguvējs ar Talsu novada Pateicību un naudas balvu 75 eiro. Valdemārpils, Stendes un Sabiles pilsētā katrā noteikts viens konkursa uzvarētājs, kurš apbalvots ar Talsu novada Pateicību un naudas balvu 150 eiro apmērā. Savukārt konkursa nolikuma 15. un 16. punktā neminētajās teritoriālā iedalījuma vienībās tika apbalvoti pieci dalībnieki: divi 1. vietas ieguvēji apbalvoti ar Talsu novada Pateicību un naudas balvu 150 eiro; divi 2. vietas ieguvēji apbalvoti ar Talsu novada Pateicību un naudas balvu 100 eiro, un 3. vietas ieguvējs tiks apbalvoti ar Talsu novada Pateicību un naudas balvu 75 eiro. Veicināšanas balvu saņēmēji saņems naudas balvu 50 eiro apmērā.

Talsu novada pašvaldība sirsnīgi sveic laureātus un pateicas ikvienam konkursa dalībniekam, kurš palīdzējis uzburt svinīgo, svētkiem raksturīgo gaisotni sagaidot Ziemassvētkus un Jauno gadu Talsu novadā!

Linards Āboltiņš