Kolka Mērsrags Roja
Piekrastes apsaimniekošanas projekts

Arī šogad Talsu novada pašvaldība piedalījās nacionālas nozīmes projektā Piekrastes apsaimniekošanas un praktisko aktivitāšu realizēšana”. Projekta īstenošanas laikā, kas norisinājās no 2024. gada 1. maija līdz 2024. gada 30. septembrim, veikta Baltijas jūras un Rīgas jūras līča pludmales joslas uzkopšana Talsu novada pašvaldības valdījumā esošās piekrastes 85 km garumā, ietverot Kolkas, Rojas un Mērsraga teritorijas.

Projekta ietvaros ir veikti pludmales uzkopšanas darbi, tai skaitā tika savākti cilvēku atstātie un jūras izskalotie atkritumi, uzkoptas tualetes un iztukšotas piekrastē esošās atkritumu urnas. Tāpat projekta ietvaros tika iegādātas fenderbojas Mērsraga pludmalei un uzstādīti 10 Peldēt droši” stendi – Mazirbē, Kolkā, Ģipkā, Rojā, Kaltenē, Valgalciemā un Mērsragā.

Projekta izvirzītais mērķis – piekrastes savlaicīga, regulāra apsaimniekošana ļauj radīt patīkamu vidi piekrastes iedzīvotājiem un tās apmeklētājiem, kā arī saudzēt piekrastē esošās dabas vērtības.

Talsu novada pašvaldība sadarbības līgumu Nr. 1-08/60/2024 par nacionālas nozīmes projekta „Piekrastes apsaimniekošanas praktisko aktivizēšanu realizēšana” īstenošanu ir parakstījusi 2024. gada 18. aprīlī. Projekta kopējās izmaksas 28 438,57 EUR, ko finansē Latvijas vides aizsardzības fonds.

Latvijas pašvaldību savienības logo
vides fonds