Talsi

Talsu novada pašvaldība noslēgusi līgumu par īpašuma Lielajā ielā 22 Talsos iegādi. Ja sākotnēji bija plānots pirkt daļu no īpašuma, tad laika gaitā, ņemot vērā to īpašnieku nostāju, pieņemts lēmums par visa tā iegādi.

Īpašums Lielajā ielā 22 sastāv no vairākiem objektiem – zemes vienības 2,3470 hektāru platībā un divām būvēm – „Veikals – bibliotēka” un „Sporta laukums”.

Jau ilgstoši pašvaldība savu funkciju nodrošināšanai nomā zemes vienību, kur izveidota Talsu traģēdijas upuru piemiņas vieta „Dzīvības gredzens un nāves ēna” un skeitparks. Arī pašvaldības kapitāldaļu uzņēmums SIA „Talsu namsaimnieks” biroja ēka atrodas uz minētā zemes īpašuma.

Lai kvalitatīvi uzturētu Talsu traģēdijas upuru piemiņas vietu „Dzīvības gredzens un nāves ēna”, nodrošinātu skeitparka darbību, ar laiku izveidotu Talsu pilsētas iedzīvotājiem un viesiem pieejamu, sakārtotu zaļo zonu, apgaismotu un kvalitatīvu gājēju ceļu ar soliņiem un citiem labiekārtojuma elementiem, pašvaldība nolēma iegādāties visu īpašumu Lielajā ielā 22.

Sarunu procesā abas puses vienojušās par nekustamā īpašuma pārdošanas cenu 160 000 eiro apmērā, kas ir zemāka nekā sertificēta vērtētāja SIA „Latio” 2020. gadā noteiktā īpašuma tirgus vērtība (183 000 eiro).

Finansējums tiks gūts no Talsu novada neparedzēto gadījumu finansējumam un atsavināšanā iegūtajiem līdzekļiem.