Kultūra
Baznīcas krusts ar mākoņiem fonā

Lielajā piektdienā, 7. aprīlī, plkst. 17.00 Talsu kristīgās draudzes aicina doties kopējā Krusta ceļa gājienā pa Talsu ielām, lai pieminētu un apcerētu Jēzus Kristus pēdējās dienas, ciešanas un nāvi. Krusta ceļš sastāv no 14 apstāšanās vietām jeb stacijām ar lasījumiem no Svētajiem Rakstiem, apcerēm un lūgšanām.

Šogad Krusta ceļa gājiens sāksies Talsu Romas katoļu baznīcā, dodoties pa Voldemāra Ruģēna un Kārļa Mīlenbaha ielām līdz Talsu evaņģēliski luteriskajai baznīcai, no kurienes gājiens turpināsies tālāk pa Lielo ielu, nogriežoties uz Talsu ezera promenādi, un pēc tam, dodoties pa Fabrikas ielu, līdz Talsu tautas namam.

Tālāk, ejot pa Lielo ielu un nogriežoties uz Zvaigžņu ielas, gājiena dalībnieki turpinās ceļu uz Kupferu dzimtas kapliču, pa Zvaigžņu un Krišjāņa Valdemāra ielu, apstājoties pie Talsu Kristīgās vidusskolas, pie Talsu baptistu baznīcas, un tālāk virzoties pa Krišjāņa Valdemāra ielu un nogriežoties uz Krievraga ielas.

Gājiens turpināsies gar Septītās dienas adventistu draudzi līdz pat Krievraga ielas galam un, pa gājēju celiņu dodoties gar Talsu viesnīcas kāpnēm, līdz Ezera ielai un Talsu tirgum, gājienam noslēdzoties pie piemiņas vietas Dzīvības aplis, nāves ēna” Ezera laukumā. Gājiena laikā iespējami īslaicīgi satiksmes ierobežojumi minētajās ielās.

Lieldienas ir kristiešu nozīmīgākie svētki. Jēzus Kristus augšāmcelšanās ir apsolījums ikvienam, ka piepildīsies viss, ko Dievs ir mācījis par cilvēka dzīvi un viņa dvēseles nemirstību. Talsu Romas katoļu baznīcā Kristus augšāmcelšanās svētā mise ar euharistisko procesiju būs 9. aprīlī plkst. 11.00. Talsu evaņģēliski luteriskajā baznīcā Lieldienu dievkalpojumi notiks 9. aprīlī plkst. 6.00 un 10.00, Talsu baptistu baznīcā Kristus augšāmcelšanās svētku dievkalpojums notiks 9. aprīlī plkst. 11.00, savukārt Talsu Kristīgajā sadraudzībā svētku dievkalpojums būs 9. aprīlī plkst. 11.00.